Геопросторове управління

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геопросторове управління
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР03. Вільно спілкуватися із професійних і наукових питань іноземною (англійською) мовою. ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері політичної географії та геополітики, геопросторового управління територіально-політичними системами та регіонального розвитку. ПР07. Брати участь у розробленні програм та стратегій розвитку територій (держав і регіонів), геопросторового управління територіально-політичними системами різного ієрархічного рівня. ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі політико-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні, геоекологічні, політичні та геополітичні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері геопросторового управління територіально-політичними системами та регіонального розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ і методології соціальної географії. 2. Основні ідеї геопросторового аналізу та управління. 3. Базові навички роботи з геопросторовою інформацією.
Зміст навчальної дисципліни
На грунті інтегративної функції географії у вирішенні питань урядування/управління розглядаються, зокрема: сутність геопросторової трансформації управління; сучасні парадигми суспільного розвитку й інтегративна функція географічного знання у вирішенні завдань урядування/управління та регіонального розвитку; сучасні концептуалізації простору, часу, просторових відношень та процесів; інструментарій гепросторового урядування/управління, у т.ч. геостатистика, геоменеджмент та геомаркетинг, геопросторова розвідка.
Рекомендована та необхідна література
1. Карпінський Ю.О., Лященко А.А. – Національна інфраструктура геопросторових даних -http://www.pryroda.gov.ua/ua/index.php?newsid=1149 2. Arvind Thakur, Towards G-governance// Geospatialworld – 22.021.2013- https://www.geospatialworld.net/article/towards-g-governance/ 2. Dictionary of HumanGeography// editedbyDerekGregory.[et.al.] – 5 edition. WileyBlackwell, 2009. 3. Geographic Inquiry: Think Geographically - http://www.esri.com/industries/k 12/education/~/media/Files/Pdfs/industries/k-12/pdfs/geoginquiry.pdf 4. Understanding the changing planet: Strategic Directions for the Geographical Sciences - https://www.nap.edu/catalog/12860/understanding-the-changing-planet-strategic-directions for-the-geographical-sciences/ 5. What is spatial turn? - http://spatial.scholarslab.org/spatial-turn/what-is-the-spatial-turn/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, аналітична доповідь, дискусія, презентація
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру після завершення відповідних тем проводиться бліц-опитування із відкритими запитаннями. Для визначення рівня досягнень результатів навчання за пунктами 2, 3 та 4 студенти презентують результати авторського дослідження проектів геопросторового урядування/управління. оцінювання: 1. Бліц-опитування – 20/12 балів 2. Презентація – 20/12 балів 3. Авторське дослідження – 20/12 балів. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100-бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому оцінка за результати навчання, передбачені пунктами 2 та 3 не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (не менше 20, 5 та 8 балів відповідно).
Мова викладання
Українська/Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вікторія Костянтинівна Кіптенко
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет