Міжнародний досвід просторового та ландшафтного планування

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародний досвід просторового та ландшафтного планування
Код дисципліни
ВБ 3.2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, зокрема в грунтознавстві. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Опанування дисциплін «Просторове та ландшафтне планування», «Екологія», «Екологічне право України», «Міжнародне право навколишнього середовища», 2) Вміти спостерігати та аналізувати життєвий простір на різних інформаційних зрізах, оцінювати природні умови та ресурси, порівнювати стратегію та практику просторового планування у різних регіонах світу, відбирати позитивний досвід природокористування. 3) Володіти ГІС, навичками аналізу картографічних матеріалів, матеріалів дистанційного зондування Землі та побудови тематичних карт.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретико-методичні та прикладні питання просторового планування, зокрема, історію становлення просторового та ландшафтного планування; дослідження досвіду просторового планування в різних регіонах світу; ознайомлення з міжнародними нормативними вимогами до планування і забудови міських, приміських та сільських територій, аналізу та виявлення кращих практик просторового та ландшафтного планування.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю., Лаврук Т.М.,Олещенко А.В., Тимуляк Л.М. Просторове та ландшафтне планування: навчальний посібник. Вид 2, виправлене і доповнене – К.: Логос, 2019. –175с. 2. Бортник С.Ю., Лаврук Т.М.,Олещенко А.В., Тимуляк Л.М. Європейський досвід просторового планування. Фізична географія та геоморфологія 4 (88) 2017 3. Білоконь Ю. М. Регіональне планування (теорія і практика): Монографія. – К.: Логос, 2003. – 246 с. 4. Ландшафтне планування в Україні / Л. Г. Руденко, Є. О. Маруняк, О. Г. Голубцов та ін.; під ред. Л. Г. Руденка. — К. : Реферат, 2014. — 144 с.: іл. 5. Територіальне (просторове) планування: зміст, еволюція та основні сучасні напрями / Є.О. Маруняк, - Український географічний журнал - 2014, № 2
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій, усній та письмовій формі. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 бали. Cтуденти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Миколаївна Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет