Гідрологія

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Гідрологія
Код дисципліни
ОК 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПР09. Вміти виконувати дослідження педосфери за допомогою кількісних методів аналізу.. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ фізики, хімії, математики, фізичної географії.
Зміст навчальної дисципліни
«Гідрологія» присвячено вивченню загальних закономірностей процесів в гідросфері, взаємопов’язаності гідросфери з атмосферою, літосферою; колообігу води на Землі; основних закономірностей фізико-географічного розподілу водних об’єктів (річок, озер, льодовиків, підземних вод, боліт, океанів і морів) та їх запасів; джерел живлення водних об’єктів та їх гідрологічного режиму, а також приділяється увага студентів географів розгляду та освоєнню основних приладів та засобів гідрометричних спостережень та методів гідрологічних досліджень на водних об’єктах.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишневський В.І. Річки і водойми України. Стан і використання: Моногр.. К.: Віпол, 2000. 376 с. 2. Гребінь В. В., Хільчевський В. К., Сташук В. А. та ін. Водний фонд України. Штучні водойми. Водосховища і ставки. Київ : Інтерпрес ЛТД, 2014. 164 с. 3. Косовець О.О. Вишневський В.І. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка-центр, 2003. 324 с. 4. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. 399 с. 5. Національний атлас України / гол. ред. Л.Г. Руденко. К.: ГНПП" Картографiя, 2008. 6. Хільчевський В.К., Дубняк С.С. Основи океанології: підручник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. 255 с. 7. Хільчевський В.К. Гребінь В.В., Манукало В.О. Гідрологічний словник. Київ: ДІА, 2022. 236 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест, бліц-опитування, виконання практичних робіт, залік. Рекомендований мінімум для допуску - 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Станіслав Олексійович Москаленко
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет