Вища математика з основами статистики та теорії ймовірностей

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вища математика з основами статистики та теорії ймовірностей
Код дисципліни
ОК 02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук Р06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, геохімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вища математика з основами статистики та теорії ймовірностей» належить до обов’язкових компонент освітньої програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» галузі знань 10 – Природничі науки зі спеціальності 106 – Географія освітньої програми «Природнича географія». Дисципліна «Основи математичної статистики та теорії ймовірностей» вивчає теоретико-ймовірнісні та статистичні методи збору, систематизації і обробки результатів спостережень з метою виявлення статистичних закономірностей ознаки або ознак певної сукупності елементів та охоплює наступне коло питань: основи комбінаторики, випадкові події та випадкові величини, вибірка та її характеристики, а також парна лінійна регресія. У курсі передбачено 2 змістових модулі та 2 модульні контрольні роботи. Дисципліна завершується заліком.
Рекомендована та необхідна література
1. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.1.- К.: КНЕУ,2001. 2. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.2.-К.: КНЕУ,2002. 3. Вища математика: Основні означення, приклади і задачі. - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,1992. 4. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – 2-ге вид., - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,2003. 5. Грисенко М.В. Математика для економістів: Підручник .- К.: ВПЦ « Київський університет», 2012.-663с. 6. Керекеша П.В. Лекції і вправи з вищої математики.-О. "Астроприт".2003. 7. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С.- Харків.2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, практичні заняття з використанням математичних пакетів
Методи та критерії оцінювання
Письмові модульні контрольні роботи, оцінювання роботи на практичних заняттях, оцінювання виконання завдань для самостійної роботи. Умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, аніж критично-розрахунковий мінімум 30 балів за семестр. Форма заліку – письмова. Залік оцінюється за 40-бальною шкалою. На залік виносяться теоретичні питання за програмою курсу, типові та комплексні задачі. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Фарход Анварович Асроров
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет