Навчальна практика 2. Польова гідролого-гідрохімічна

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика 2. Польова гідролого-гідрохімічна
Код дисципліни
ОК.24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР10. Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - техніку безпеки при гідрометричних роботах на водних об’єктах та експлуатації приладів, плавзасобів; - теоретичні положення курсу «Гідрометрія»; - фізико географічні умови формування стоку води річок, фази водного та риси гідрологічного режиму; - гідрологічні пости, їх види, розряди, організація; - основні види гідрометричних вимірювань та робіт на водних об’єктах та прилади, обладнання, пристрої для їх проведення; - методи, порядок проведення та обробки матеріалів польових гідрометричних вимірювань та спостережень. Вміти: - застосовувати правила, що забезпечують безпеку спостережень і робіт на водних об’єктах, вжити заходи безпеки при аварійних ситуаціях, при порушенні вимог до пристроїв, приладів і до умов їх експлуатації; - надати фізико-географічну характеристику басейну р. Рось та особливості її водного режиму; - провести рекогносцирувальне обстеження ділянки річки,
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної польової гідролого-гідрохімічної практики – закріплення і поглиблення студентами знань, отриманих під час вивчення теоретичного курсу «Гідрометрія», та оволодіння практичними навичками роботи на різних водних об`єктах з гідрометричними приладами, з методиками проведення гідрометеорологічних спостережень, камеральної обробки вимірів, ознайомлення з автоматизацією гідрологічної мережі та автоматизованою обробкою результатів, ведення строкових гідрометеорологічних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабій П.О., Вишневський В.І. Шевчук С.А. Річка Рось та її використання. К.: «Інтерпрес» ЛТД, 2016. 124 с. 2. Вишневський В.І., Косовець О.О. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка-Центр, 2003. 323 с. 3. Збірник методичних вказівок до виконання практичних робіт з дисципліни «Гідрометрія і Гідрохімія». / Є. І. Колодєєв, О. М. Гриб та ін. ОДЕКУ, 2009. 180 с. 4. Колодєєв Є. І., Чернов М. І. Основи річкової гідрометрії. Одеса, 2002. 159 с. 5. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Гідрометрія» / Ю.О. Чорноморець, О.С. Коноваленко. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. 60 с. 6. Пустовойт С.П. Гідрометрія. К.: «Вища школа», 1974. 208 с. 7. Гідроологічний стан басейну річки Рось / В. К. Хільчевський, С.М. Курило та ін. К.: Ніка-Центр, 2009. 116 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, польові роботи, стаціонарні спостереження, камеральні роботи, звіт з практики, опитування, диференційований залік.
Методи та критерії оцінювання
- поточне оцінювання: кількість балів, що отримує студент протягом терміну проходження практики, є сумою балів, що були отримані при оцінюванні: 1) усних відповідей та виконанні практичних завдань під час маршрутів; 2) ведення польового щоденника; 3) участі у підготовці та оформленні звіту. - підсумкове оцінювання у формі заліку відбувається у вигляді захисту підсумкового звіту. Максимальна кількість балів, отримана на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до поточних – 27 бали. - умови допуску до заліку: студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Станіслав Олексійович Москаленко
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет