Навчальна пед.практ.з організації роботи вчителя геогр. та природозн. (зимова)

Освітня програма: Географія 2022 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна пед.практ.з організації роботи вчителя геогр. та природозн. (зимова)
Код дисципліни
ОК.34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Знати та розуміти особливості навчання різнорідних груп учнів, застосовувати диференціацію навчання, організовувати освітній процес з урахуванням особливих потреб учнів. ПРН 5. Уміти оперувати базовими категоріями та поняттями спеціальності. ПРН 6. Уміти використовувати інструменти демократичної правової держави у професійній та громадській діяльності. ПРН 7. Уміти застосовувати міжнародні та національні стандарти і практики в професійній діяльності. ПРН 8. Добирати і застосовувати сучасні освітні технології та методики для формування предметних компетентностей учнів і здійснювати самоаналіз ефективності уроків. ПРН 9. Володіти формами та методами виховання учнів на уроках і в позакласній роботі, уміти відстежувати динаміку особистісного розвитку дитини. ПРН 10. Володіти здатністю проектувати психологічно безпечне й комфортне освітнє середовище ПРН 11, 22,23,27,28,29,30,32
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
педагогічна практика базується на знаннях, уміннях і навичках, отриманих студентами у процесі вивчення курсів психолого-педагогічного циклу, географічних дисциплін, а також методики їх навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Педпрактика передбачає підготовку студентів до виконання функції вчителя-предметника, керівника гуртка, факультативу, класного керівника. Під час цієї практики студенти виконують такі види робіт: ознайомлюються з навчально-виховним закладом (бесіди з адміністрацією, вчителями- предметниками, класними керівниками); з кабінетом географії: вивчають його обладнання та оформлення; аналізують навчальний та виховний плани роботи школи, календарні та поурочні плани вчителів-предметників, плани гуртків та факультативів, плани виховної роботи класних керівників, плани методичних об’єднань тощо.
Рекомендована та необхідна література
. Власова О.І., Марушкевич А.А. Основи психології та педагогіки. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 2. Зайченко І.В. Педагогіка: підручник. 3-є видання, перероблене та доповнене. К.:Видавництво Ліра-К, 2016. 3. Етичний кодекс університетської спільноти, ухвалений на конференції трудового колективу КНУ імені Тараса Шевченка. Протокол No 2 від 27. 12. 2017 року. 4. Закон України «Про освіту» // (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, No 38-39). 5. Марушкевич А.А., Спіцин Є.С. Педагогіка: підручник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Виконання творчих робіт, заповнення щоденника практики, написання і захист звіту, диференційований залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Валентинівна Кочеткова
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет