Моделювання в агрометеорології. Редакція 2022

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Моделювання в агрометеорології. Редакція 2022
Код дисципліни
ОК 12.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі. ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основних закономірностей впливу погоди і клімату на агрофітоценози. Вміння оцінювати й аналізувати особливості та наслідки впливу погодних умов на об’єкти сільськогосподарського виробництва. Володіння навичками обробки агрометеорологічної та агрокліматичної інформації, методами агрометеорологічного прогнозування, методами синтезу й аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних основ і методів математичного моделювання радіаційного, теплового і водного режимів у агрофітоценозах, а також їхнього впливу на процеси росту, розвитку і формування урожайності сільськогосподарських культур. Курс складається з двох змістових модулів. Перший змістовий модуль присвячено теорії моделювання (основним принципам математичного моделювання в агрометеорології, властивостям об’єктів моделювання і підходам до моделювання енерго- та масообміну в ґрунтово-рослинному покриві). Другий змістовий модуль присвячено питанням моделювання процесів росту і розвитку рослин та формування урожаю посівів сільськогосподарських культур, а саме вивченню змісту, структури та особливостей застосування фізико-статистичних моделей і динамічних імітаційних моделей продукційного процесу рослин, а також огляду сучасних підходів і перспектив розвитку моделювання. Встановлення та використання мови програмування R.
Рекомендована та необхідна література
1. Genovese, G.P. (2001). Introduction to the MARS Crop Yield Forecasting System (MCYFS). Meeting on 4 and 5 October 2001, Luxembourg. Space Applications Institute, Joint Research Centre of the European Commission, Ispra, Italy, pp. 15. 2. Diepen, C.A. van. (1998). Application of simple interpolation methods in agrometeorology. In: B. Gozzini, M. Hims (Eds). Proceedings of workshop on dealing on spatialisation, 24-25 September, 1996, Toulouse. EUR 18473 EN, Office for Official Publications of the EU 3. Keulen, H. van, Diepen, C.A. van. (1990). Crop growth models and agro-ecological characterization. In: A. Scaife (Ed.). Proceedings of the first congress of the European Society of Agronomy, 5-7 December, Paris, CEC, ESA, INRA, pp. 1-16. 4. Польовий А. М. Моделювання гідрометеорологічного режиму та продуктивності агроекосистем : [підручник] – Одеса: Екологія, 2013. – 432 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі освоєння матеріалу з двох змістових модулів та виконання індивідуальних творчих робіт
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Євген Юрійович Циганок
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет