Біологічно активні добавки

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біологічно активні добавки
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здатність застосувати знання з БАД для обґрунтування корекції хімічного складу їжі; Здатність застосовувати знання і вміння з фізико-хімічних властивостей вітамінів для вибору правильних стратегій корекції хімічного складу їжі; Здатність застосовувати зання механізмів дії водорозчинних вітамінів для коректного аналізу забезпеченості вітамінами; Здатність застосовувати знання функцій минеральних речовин в метаболізмі людини для оцінки БАД.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна «Біологічно активні добавки» потребує успішного засвоєння знань за такими дисциплінами як «Медична хімія», «Основи травлення та живлення», «Біохімія», «Обмін речовин».
Зміст навчальної дисципліни
Опис навчальної дисципліни (анотація). Дана дисципліна розглядає структуру та функції речовин, що входять до складу біологічно активних добавок до їжі. Приділено увагу основним задачам сучасної теоретичної і практичної вітамінології, охарактеризовані функціям вітамінів в організмі людини: метаболічна роль та молекулярні механізми дії вітамінів. Показана роль водорозчинних вітамінів як попередників коферментів, охарактеризована їхня роль в обміні основних енергоносіїв. Обґрунтовано проведення заходів щодо корекції вітамінних дефіцитів та оптимізації забезпечення вітамінами населення, а також необхідність використання полівітамінних і вітамінно-мінеральних комплексів для повноцінного харчування. Охарактеризавана роль мінеральних речовин їжі в обміні речовин в організмі людини, значення повноцінних білків, поліненасичених вищих жирних кислот.
Рекомендована та необхідна література
Біохімія: підручник / Л.І.Остапченко, Т.Р.Андрійчук, Ю.Д.Бабенюк та ін./ За ред. Л.І.Остапченко - К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2012. - 796с. D. E. Metzler. Biochemistry. The Chemical Reaction of Living Cells. – Academic Press, 2003. – 1976р. Губський Ю.І. Біологічна хімія. - К.; Тернопіль: Укрмедкнига, 2000. - 508 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усний поточний контроль, модульні контрольні роботи, оцінювання захищених лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”