Фізіологія харчування і травлення

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія харчування і травлення
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Вміння інтерпретувати результати лабораторних обстежень; знання критеріїв оцінки харчового статусу організма; знання принципів отримання, зберігання, передачі та захисту медичної інформації; здатність застосувувати програмне забезпечення для обробки медичних даних; вміння правильної постановки діагнозу; вміння правильно призначати дієту. вміння знаходити, аналізувати, проводити оцінку біомедичної інформації, даних наукових досліджень у галузі охорони здоров’я населення; вміння створювати електронні медичні картки пацієнітів, бази даних у заданому форматі та редагувати їх; вміння самостійно працювати з науковою та навчально-методичною літературою, здійснювати пошук та узагальнювати науково-технічну інформацію, готувати звіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на вивченні студентами медичної біології, анатомії, фізіології, патофізіології, біохімії.
Зміст навчальної дисципліни
«Фізіологія харчування і травлення» - це інтегральна міждисциплінарна наука, що виникла на перетині фізіології харчування, фізіології травлення та охорони здоров’я. Харчування забезпечує людину енергетичним і пластичним матеріалом. Раціональне харчування сприяє здоровому довголіттю та здатності організму протидіяти впливу несприятливих факторів. Фізіологія харчування вивчає не тільки потреби організму в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах в залежності від функціонального стану людини, але й вплив складу і функціональних властивостей продуктів харчування на фізіологічні процеси в організмі. Фізіологія травлення вивчає функціонування органів травної системи та перетравлення їжі, засвоєння з неї поживних речовин і виведення неперероблених решток. Таким чином, самостійні науки фізіологія харчування і фізіологія травлення в навчальній дисципліні вищого навчального закладу логічно інтегровані в один предмет.
Рекомендована та необхідна література
Рибальченко В.К., Берегова Т.В., Рибальченко Т.В. Цитофізіологія травлення. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2004. – 245 с. Цитофізіологія і біохімія травлення. Практикум. / під ред. Л.І. Остапченко, В.К. Рибальченка. - ВПЦ «Київський університет», 2006. – 272 с. Зубар Н.М. Основи фізіології та гігієни харчування: Підручник. - К.: Центр учбової літератури, 2010. – 336 с. Олійник О.М., Основи фізіології, санітарії та гігієни харчування. - Львів, «Оріяна нова», 1998 – 124 с. Зубар Н.М., Руль Ю.В., Булгакова М.К. Фізіологія харчування: практикум. - К.: Центр учбової літератури, 2013. – 208 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Роз’яснення ключових питань теми, опитування студентів, відповіді на запитання студентів, набуття практичних навичок. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”