Інформаційні технології в медицині та основи статистичного аналізу

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Інформаційні технології в медицині та основи статистичного аналізу
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати професійні знання; формулювати ідеї, концепції з метою використання в роботі академічного або професійного спрямування. Аналізувати результати досліджень морфологічно- функціонального стану організму та довкілля, оцінювати значимість показників. Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвід колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами. Надавати консультативну допомоги пов’язану з професійною діяльністю. Виконувати вимоги посадових інструкції, самоудосконалюватись. Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми, що виникають в процесі професійної діяльності та формувати почуття відповідальності за виконувану роботу. Виконувати та використовувати методики лабораторних досліджень для діагностики захворювань, визначення характеристики тяжкості, періоду та терміну хвороби, прогнозу, контролю за лікуванням та його результатами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Вища математика", "Фізика", та ін. 2. Вміти самостійно організовувати, планувати та виконувати експериментальні дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Інформаційні технології в медицині та основи статистичного аналізу” охоплює вивчення системних підходів до розуміння роботи комп’ютерних систем та шляхів їх використання в медицині. У ході вивчення дисципліни значна увага звертається на практичне застосування цього підходу до окремих питань напрямку «Технології медичної діагностики та лікування».
Рекомендована та необхідна література
1. Радзішевська Є. Б., Висоцька О. В. Інформаційні технології в медицині. E-health / за ред. В. Г. Кнігавка. – Харків : ХНМУ, 2019. – 72 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, оцінювання виконання практичних завдань, оцінювання усних відповідей. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”