Імунодіагностика

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Імунодіагностика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Проводити підготовку оснащення робочого місця та особисту підготовку до проведення лабораторних досліджень, з дотриманням норм безпеки та персонального захисту, забезпечувати підготовку до дослідження зразків різного походження та їх зберігання. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики інфекційних хвороб (норма / патологія). Виконувати гістологічні та цитологічні дослідження, верифікувати їх результати (норма / патологія). Розробляти алгоритми відбору діагностичних маркерів порушення імунного статусу з метою аналізу та інтерпретації імунограми. Застосовувати у професійній діяльності методи інтерпретації результатів лабораторних досліджень щодо показників імунного статусу за даного захворювання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Медична хімія», «Клінічна лабораторна діагностика», «Епідеміологія», «Імунологія», «Вірусологія з вірусологічною діагностикою», «Інфекційні хвороби з оцінкою результатів досліджень», «Клінічна хімія». Вміння застосовувати знання та навички, набуті під час опанування клінічної хімії, імунології, клінічної лабораторної діагностики, знати засади сучасних методів лабораторних досліджень, проводити пошук та аналіз наукової літератури. Володіння базовими принципами лабораторних методів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет «Імунодіагностики» є теоретичні засади основних імунологічних методів, які використовуються для діагностики стану організму за різних захворювань, а також методів діагностики порушень імунної системи. Розглядаються методи імунохімічного аналізу (імуноферментний аналіз, імуноблотинг, імуноелектрофорез, імунофлуоресцентні методи) та напрямки їх застосування у клініці, принципи імунолабораторного обстеження, особливості інтерпретації імунограми, методи дослідження та діагностики клітинного й гуморального імунітету. Приділено увагу практичним підходам діагностики імунопалотогій чи хвороб, що супроводжуються з імунологічними порушеннями (інфекційних хвороб, первинних і вторинних імунодефіцитів, алергічних захворювань, аутоімунних захворювань, безпліддя). Відповідно до теоретичного матеріалу розроблено лабораторні роботи, присвячені основним методам імунохімічного аналізу, а також найбільш важливим тестам оцінки стану клітинної та гуморальної ланки імунітету.
Рекомендована та необхідна література
Клінічна імунологія та алергологія: Підручник / Г.М. Драннік, О.С. Прилуцький, Ю.І. Бажора та ін.; За ред. проф. Г.М. Дранніка. — К.: Здоров'я, 2006. — 888 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульна контрольна робота, підготовка презентації / доповіді, поточні контрольні роботи / доповнення, захист лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”