СНІД

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
СНІД
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати знання про механізми розвитку ВІЛ-інфекції та СНІДу в професійній діяльності; Знання та розуміння предметної області процесів перебігу ВІЛ-інфекції та СНІДу; Здатність до вибору стратегії спілкування; здатність працювати в команді; навички міжособистісної взаємодії; Здатність спілкуватися рідною мовою як усно, так і письмово; здатність спілкуватись другою мовою; Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій; Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, здатність вчитися і бути сучасно навченим; Здатність оцінювати та забезпечувати якість робіт, які виконуються.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна «СНІД» потребує успішного засвоєння таких дисциплін як «Клінічна лабораторна діагностика», «Епідеміологія», «Біологічна хімія», «Молекулярна біологія», «Імунологія», "Вірусологія", «Інфекційні хвороби з оцінкою результатів досліджень». Методи та прийоми цієї дисципліни можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних наук, так і в міждисциплінарних.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розглядає процеси, що розвиваються в організмі у відповідь на інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Приділено увагу будові ВІЛ, особливостям його життєвого циклу, проаналізовано вплив ВІЛ на біохімічні системи клітин-мішеней, а також механізми експресії генів ВІЛ. Охарактеризовано дію вірусу на клітинний та гуморальний імунітет, зокрема на основні клітини-мішені та інші імунокомпетентні клітини, продукцію цитокінів, розвиток аутоімунного процесу; описано механізми розвитку імунодефіциту при ВІЛ-інфекції та розглянуто причини виникнення опортуністичних інфекцій, онкологічних захворювань та порушень нервової системи (neuroAIDS) під час СНІДу. Докладно висвітлено методи діагностики ВІЛ-інфекції та СНІДу, зокрема імуноферментний аналіз, Western-blot, полімеразна ланцюгова реакція, висвітлено їх переваги та недоліки.
Рекомендована та необхідна література
1. ВІЛ-інфекція/СНІД: проблеми етіології, епідеміології та діагностики. За редакцією В.П. Семиноженка, В.Ф. Москаленка, А.Л. Гураля (Семиноженко В.П., Москаленко В.Ф., Гураль А.Л., Співак М.Я., Щербінська А.М., Жеребцова Е.М., Іванська Н.В., Карпов О.В., Кислих О.М., Максименок О.В., Михайленко О.М., Раєвська Г.Є., Сергеєва Т.А., Шевчук О.А.) – К.:Видавнцитво «ПоліграфЕкспрес», 2004. – 160 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестовий поточний контроль, модульні контрольні роботи, оцінювання захищених лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”