Інструментальні методи функціональної діагностики

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Інструментальні методи функціональної діагностики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Збирати інформацію про загальний стан пацієнта, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, стан органів та систем організму, на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 4). Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ) за списком 4, пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань (за списком 2). Аналізувати та оцінювати державну, соціальну та медичну інформацію з використанням стандартних підходів та комп’ютерних інформаційних технологій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування та вміння самостійно застосовувати для рішення конкретних науково-практичних задач знання з навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія», «Пропедевтика внутрішньої медицини». Вміння працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Актуальні питання лабораторно-інструментальної діагностики в клініці внутрішніх хвороб» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Актуальні питання лабораторноінструментальної діагностики в клініці внутрішніх хвороб» є вибірковою дисципліною, яка охоплює вивчення як лабораторних так й інструментальних методів обстеження та їх ефективність, адекватність об’єму та змісту методів для діагностики результативності відновлювальної терапії. Навчальна дисципліна «Актуальні питання лабораторно-інструментальної діагностики в клініці внутрішніх хвороб» навчає студентів методам клінічного, лабораторного, функціонального обстеження людини в умовах стану здоровя або патології, для оцінки впливу оздоровчих, профілактичних, лікувальних, реабілітаційних заходів та їх ефективності, визначення адекватності об’єму та змісту методів для діагностики, результативності рекреації, відновлювальної терапії тощо.
Рекомендована та необхідна література
Функціональна діагностика: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М.Ф. Хорошуха, В.П. Мурза, М.П. Пушкар. – К. : Університет «Україна», 2007. – 308 С. Методи променевої діагностики : навчальний посібник для студентів / уклад. Н. В. Туманська, О.Г.Нордіо, Т.М.Кічангіна. – Запоріжжя : [ЗДМУ], 2018. – 143 С. Функціональна та клініко-лабораторна діагностика: Збірник тестів /Дуло О.А. – Ужгород, 2017. – 142 С. (Електронна версія на кафедрі фізичної реабілітації УжНУ). Сиволап В.В. Фізичні методи обстеження хворого (пальпація,перкусія, аускультація) /В.В. Сиволап З.Ю. Григор’єва, О.І. Олійник Н.Ф. Авраменко, Л.О. Курілець, І.В. Лихасенко, С.В. Полівода, К.О. Познанська Запоріжжя – 2015. – 62 С. 13 Єпішин А.В. Пропедевтика внутрішніх хвороб з доглядом за терапевтичними хворими /А.В. Єпішин Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. – 768 С. ISBN 966-7364-70-4
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Проміжні контролі, оцінювання презентації / доповіді, оцінювання усних відповідей / доповнень, оцінювання виконання практичних завдань. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”