Клінічна паразитологія та тропічна медицина

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Клінічна паразитологія та тропічна медицина
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Збирати інформацію про загальний стан пацієнта, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, стан органів та систем організму, на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 4). Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ), пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань. Визначати характер та принципи лікування хворих (консервативне, оперативне) із захворюваннями в умовах закладу охорони здоров’я, на підставі попереднього клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами, у разі необхідності розширення стандартної схеми вміти обґрунтувати персоніфіковані рекомендації під контролем лікаря-керівника в умовах лікувальної установи
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія». Вміння самостійно застосовувати знання з медичної біології, Медичної та біологічної фізики, медичної інформатики, медичної хімії, біологічної та біоорганічної хімії, анатомії людини, гістології, цитології та ембріології, фізіології, мікробіології, вірусології та імунології, безпеки життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки, патоморфології, патофізіології, фармакології, та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Клінічна паразитологія та тропічна медицина” розділ медицини, який займається широким колом інфекційних та паразитарних захворювань, що мають поширення в тропічних і субтропічних регіонах. Тропічна медицина є комплексною дисципліною, яка використовує досягнення мікробіології, гігієни, епідеміології, паразитології та інших дисциплін. Предметом вивчення також є питання етіології, діагностики, клініки, лікування, епідеміології і профілактики тропічних хвороб. Поширеність заразних тропічних хвороб в зоні тропіків і субтропіків обумовлено комплексом сприятливих для них природних умов. Тільки в жаркому кліматі можуть існувати багато теплолюбних збудників (певні бактерії, віруси, найпростіші, гельмінти), їх проміжні господарі , переносники збудників (на кшталт мухи цеце, тропічних москітів) і теплокровні господарі - джерела та резервуари збудників.
Рекомендована та необхідна література
Laura Nabarro, Stephen Morris-Jones and David A.J. Moore. Peter's Atlas of Tropical Medicine and Parasitology. Elsevier, 2020. 357р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, консультація, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Проміжні контролі, презентації / доповіді, усні відповіді / доповнення, оцінювання виконання практичних завдань. Семестрове оцінювання (семестровий контроль) у формі іспиту
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”