Медична та біологічна фізика

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Медична та біологічна фізика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні комп’ютерні та інформаційні технології. ПРН 4. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях. ПРН 16. Виконувати санітарно-гігієнічні дослідження об’єктів довкілля, фізичних і хімічних факторів, антропогенних впливів тощо з підготовкою заключення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування базового шкільного рівня математики, фізики та біології. 2. Вміння самостійно застосовувати знання із шкільного курсу фізики, математики, фізіології людини, та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками порівняльного та органолептичного аналізів, а також системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках цього курсу формуються уявлення про фундаментальні фізичні поняття, закони і явища, спрямовані на розуміння тих біофізичних процесів, які протікають в організмі людини, що є необхідною умовою для раціонального створення та використання біомедичної апаратури, дія якої ґрунтується на фізичних явищах різної природи. Поряд з матеріалом з фізики і біофізики студентам викладаються елементи теорії ймовірностей і математичної статистики, питання медичної метрології і електроніки, основи фотомедицини, дозиметрії та ін. Окремо приділяється увага питанню фізичних методів діагностики та лікування.
Рекомендована та необхідна література
1. Медична і біологічна фізика. «Практикум» / За ред. О.В.Чалого. – К.: Книга плюс, 2013. 2. Медична та біологічна фізика: навчальний посібник / Е.І. Сливко, О.З. Мельнікова, О.З. Іванченко. – Запоріжжя 2020. – 202 с. 3. Медична та біологічна фізика: підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. III-IV рівнів акредитації / О. В. Чалий [та ін.]; за ред.: О. В. Чалого; МОЗ України. - Вид. 2-ге. - Вінниця: Нова книга, 2017. - 528 с. 4. Медична та біологічна фізика: Підручник для студ. вищих мед. (фарм.) навч. закл. / [О.В. Чалий, Я.В. Цехмістер, Б.Т. Агапов та ін.]. – Вінниця: Нова Книга, 2019. – 528 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, Лабораторне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1-1.2, 2.1. (тема 1-3) – 15 балів / 7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3 -.1.4, 2.2-2.4 (тема 4-7) 15 балів / 7,5 балів 3. Реферативні роботи за темами (3 шт.) – РН 1.1. – 3.2– 15 балів / 7,5 балів (3 шт. кожна по 5 балів) 4. Усні відповіді та вирішення задач на заняттях- РН 1.1. – 3.2. – 50 балів / 20 балів 5. Доповнення - РН 1.1. – 3.2. – 5 балів / 3,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”