Лісознавство

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лісознавство
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садово-паркового господарства. ПР09. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи систематики та номенклатури, морфології та анатомії вищих рослин, декоративні якості деревних рослин природної флори, основи ґрунтознавства та кліматології (в межах дисциплін «Біологія рослин, «Латинська мова і фахова термінологія», «Рослинність земної кулі», «Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія», «Біохімія рослин», «Фітоекологія ландшафтів», «Метеорологія і кліматологія», «Дендрологія», «Навчальна практика з біології рослин»). 2. Вміти розпізнавати у натурі основні лісоутворюючі породи, характеризувати основні закономірності розповсюдження рослин. 3. Володіти елементарними навичками проведення польових досліджень у натурі та визначення меж лісових рослинних угруповань.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Лісознавство" є обов’язковою навчальною дисципліною, яка надає комплексні знання про ліс як біогеоценоз з усіма його складовими та взаємозв'язками з довкіллям. Студенти ознайомлюються з основними положеннями лісового законодавства, що регулюють господарську діяльність у лісах, вивчають компоненти лісу, лісівницькі поняття, отримують розуміння морфологічних ознак деревостану, вивчають взаємодію лісу з екологічними факторами, типологію лісів, набувають вмінь виконувати лісівницький опис насаджень в натурі, встановлювати тип лісорослинних умов, тип лісу, тип деревостану, здійснювати аналіз стійкості деревних порід до природних та антропогенних чинників та обирати види деревних рослин для озеленення урбанізованих просторів і створення лісопарків у різних типах лісорослинних умов України.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондар А.О., Кременецька Є.О., Коновальчук В.К., Левченко В.В., Сендонін С.Є. Лісознавство. Методичні вказівки та завдання до лабораторних занять для студентів напряму 6.090103 – “Лісове і садово-паркове господарство” освітньо-кваліфікаційного рівня „Бакалавр”. - Київ, 2011. - 55 с. 2. Визначник рослин-індикаторів типів лісу України // Посібник для визначення рослин- індикаторів типу лісу Полісся, Лісостепу та Степу України. – Загальна редакція провідного інженера-технолога Йосипенка В.В. – Ірпінь, Державний комітет лісового господарства України, Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об’єднання «Укрдержліспроект», 2005. – 204 с. 3. Клименко Ю.О., Кузнецов С.І. Загальне паркознавство (історичні, біолого-екологічні, ландшафтно-лісівничі підходи та методи). – К.: ЦП „Компринт”, 2015. – 415 с. 4. Краснов В.П., Орлов О.О., Ведмідь М.М. Атлас рослин-індикаторів і типів лісорослинних умов Українського Полісся. - 2012. - 488 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота – 10 балів/5 балів 2. Реферат/презентація – 10 балів/5 балів 3. Оцінювання виконання лабораторних робіт – 30 балів/15 балів 4. Перевірка знань у натурі – 10 балів/5балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська