Вступ до університетських студій. Історія садово-паркового мистецтва

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій. Історія садово-паркового мистецтва
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму. ПР03. Проводити літературний пошук українською та іноземними мовами і аналізувати отриману інформацію.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи філософії та історії світу. 2. Вміти відстежувати причинно-наслідковий зв’язок між закономірностями розвитку суспільства та історичними подіями. 3. Володіти елементарними навичками конспектування та систематизації інформації, а також елементарними навичками використання комп’ютера
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вступ до університетських студій» є базовим предметом, що викладається в 1 семестрі 1-го курсу і має сформувати у студентів-початківців чітке розуміння історичних передумов і регламенту навчального процесу в університеті. Курс складається з двох розділів. В першому розділі викладаються короткий екскурс історії університетської освіти та історія Київського університету. Тематика другого розділу присвячена питанням теорії та історії садово-паркового мистецтва. У процесі вивчення дисципліни студенти мають оволодіти знаннями про історичні етапи розвитку основних стильових напрямів садово-паркового мистецтва, світові та вітчизняні досягнення в сфері паркобудівництва, перспективи розвитку садово-паркового мистецтва та ландшафтної архітектури.
Рекомендована та необхідна література
1) Шпагін В.Ф. Лекції з історії світового дизайну садів: У пошуках балансу архітектури і природи. –К.: Логос, 2012, -120 с. 2) Білоус В.І. Садово-паркове мистецтво. Коротка історія розвитку та методи створення художніх садів. –К.: Науковий світ, 2001. -299 с. 3) Жирнов А.Д. Історія садово-паркового мистецтва. Від садів стародавнього Єгипту до пейзажних парків Англії. – Львів: УкрДЛТУ, 1995. – 28 с. 4) Історія Київського університету : монографія : у 2 т. / О. В. Вербовий, І. М. Мороз, О. В. Даниленко та ін. ; за ред. Л. В. Губерського, І. К. Патриляка, В. Ф. Колесника, А. І. Чуткого. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2019. – Т. 2. – С. 721–1602.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота з теми 1-7 2. Модульна контрольна робота з теми 8-12 3. Оцінювання завдань для самостійної роботи 4. Презентація індивідуального завдання з теми 8-12 5. Фронтальне опитування Пдсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська