Епідеміологія

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Епідеміологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики дитячих хвороб (норма / патологія) . Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики інфекційних хвороб (норма / патологія) . Виконувати лабораторні дослідження для діагностики паразитарних інвазій. Виконувати санітарно - гігієнічні дослідження об’єктів довкілля, фізичних і хімічних факторів, антропогенних впливів тощо з підготовкою заключення
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - Епідеміологічні поняття, що характеризують прояви епідемічного процесу /ендемічна, екзотична, спорадична, епідемічна захворюваність, епідемічний спалах, пандемія/. - Механізми, шляхи та фактори передачі збудників вірусних інфекцій. - Основні напрямки протиепідемічної роботи при надзвичайних ситуаціях. - Роль та значення епідеміології в попередженні появи та розповсюдження інфекційного захворювання на популяційному рівні. - Епідеміологічний метод дослідження, принципи формулювання гіпотез про фактори ризику захворюваності на окремі інфекційні хвороби. - Джерело і резервуар збудників інфекційних хвороб. Поняття про антропонози, зоонози та сапронози. Хвора людина і носій, їх епідеміологічна роль. - Складові оперативного та ретроспективного епідеміологічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна висвітлює систему вмінь з основ дослідження причин, умов та механізмів формування захворювання населення. Дисципліна вчить аналізувати особливості розподілення епідемій за територіями, серед різних груп населення та в часі. Висвітлює питання у використанні даних для розробки засобів профілактики захворювання хвороб. Вчить складати рекомендації по профілактиці та боротьбі з даною хворобою, формувати прогноз поширення хвороби, що досліджується. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про сучасні та прогноз майбутніх тенденцій та напрямки фундаментально-наукових досліджень епідеміології інфекцій для майбутньої професійної орієнтації.
Рекомендована та необхідна література
1. О.М. Андрійчук, Г. В. Коротєєва, О. В. Молчанець, А. В. Харіна. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика. Навчальний посібник. Київ 2013. 2. Андрійчук О.М. Епідеміологія вірусних інфекцій. Навчальний посібник (курс лекцій) – К.: ЦОП «Глобус». – 2014. 3. Андрійчук О.М., Коротєєва Г.В. Методичні рекомендації до спецкурсів “Епідеміологія вірусних інфекцій ” та “Патогенез вірусних інфекцій» (програма, теми семінарських та самостійних занять). Тов «ДІА», Київ. 2011. 4. Загальна епідеміологія. Н.О. Виноград, З.П. Василишин, Л.П. Козак, Т.А. Романенко. Навчальний посібник. Київ. Медицина. 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Модульні контрольні роботи, задачі, практичні заняття, презентації / доповіді. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”