Корпоративна соціальна відповідальність

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Економіка бізнесу"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Корпоративна соціальна відповідальність
Код дисципліни
ДВС.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
2. Розробляти, обґрунтовувати і приймати ефективні рішення з питань розвитку соціальноекономічних систем та управління суб’єктами економічної діяльності. 4. Розробляти соціально-економічні проєкти та систему комплексних дій щодо їх реалізації з урахуванням їх цілей, очікуваних соціальноекономічних наслідків, ризиків, законодавчих, ресурсних та інших обмежень. 8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних економічних завдань. 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних досліджень. 11. Визначати та критично оцінювати стан та тенденції соціально-економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основний зміст таких дисциплін, як мікроекономіка, економіку праці, економіка підприємства, корпоративне управління. Вміти аналізувати структури управління бізнесом різних організаційно-правових форм підприємств та власності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Корпоративна соціальна відповідальність» належить до вибіркових та викладається студентам магістратури другого року навчання. Навчальна дисципліна «Корпоративна соціальна відповідальність» має познайомити майбутніх фахівців із загальними закономірностями взаємодії бізнесу і суспільства, з основами їхнього використання в управлінні бізнесом. Актуальність вивчення дисципліни «Корпоративна соціальна відповідальність» в Україні посилюється тією обставиною, що господарське середовище не пройшло у своєму історичному розвитку необхідних етапів, які у західному суспільстві призвели до усвідомлення важливості філософії соціальної відповідальності. Разом з тим, неефективність більшості системоутворюючих інститутів ринкового середовища актуалізує потребу у формуванні національної моделі соціальної відповідальності в межах тріади «бізнес — влада — суспільство».
Рекомендована та необхідна література
1.Баюра Д.О. Корпоративне управління: Навч. посіб. – К.: ТОВ «Дейлі принт», 2019, - 320 с. 2.Соціальна відповідальність: навч. посіб. / А.М. Колот, О.А. Грішнова, О.О. Герасименко та ін. – К.:КНЕУ, 2015. – 519 с. 3.Котлер Ф., Н.Лі. Корпоративна соціальна відповідальність. Як зробити якомога більше добра для вашої компанії та суспільства / Пер. з англ. С. Яринич. — К.: Стандарт, 2005. — 302 с. 4.Петроє О.М. Соціальний діалог як інструмент формування корпоративної політики сучасних підприємств в Україні: [навч. посіб.]/ Ольга Михайлівна Петроє. –К.: Центр учбової літератури, 2008. — 60 с. 5.Петроє О.М. Соціальний діалог як інструмент формування корпоративної соціальної політики: [монографія] / Ольга Михайлівна Петроє. — К.: Центр учбової літератури, 2008. — 152 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Участь в дискусії на семінарі, виконання практичних завдань, обговорення ситуаційних вправ, підготовка та захист самостійної роботи, модульні контрольні, іспит. Критерії оцінювання. 1. Участь у роботі семінарів (дискусії теоретичного характеру, виступи, короткі опитування) (максимум/мінімум) – 10 балів / 5 балів. 2. Виконання практичних вправ (під час роботи на семінарах) (тестів, задач, ситуаційних завдань) максимум/мінімум) – 10 балів / 5 балів. 3. Контрольні роботи №1 та №2 (максимум/мінімум) – 20 балів / 12 балів. 4. Підготовка та захист самостійної роботи ситуаційного характеру, написання рецензії на звіт (максимум/мінімум) – 20 балів / 12 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку максимальна оцінка – 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дмитро Олександрович Баюра
Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економіки підприємства
Економічний факультет