МЕТОДОЛОГІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ОСНОВАМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
МЕТОДОЛОГІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ОСНОВАМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення. ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі китайської філології. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження та/або інноваційні розробки в галузі китайської філології.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна теоретична підготовка, здобута в межах бакалаврських освітніх програм.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам знання та вміння, що створюють необхідне організаційне та правове підґрунтя для здійснення фахової науково-дослідницької роботи, її презентації науковій спільноті, захисту і комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності на її результати; формування у студентів навичок розв’язувати різноманітні дослідницькі завдання, вибудовувати систему дослідницького пошуку, орієнтуватися в напрямах сучасних філологічних студій, використовувати різні методи лінгвістичних та/або літературознавчих (відповідно до специфіки конкретної ОП) досліджень. «Методологія наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» є обов’язковою дисципліною для магістрантів усіх освітніх програм Інституту філології. Для студентів заочної форми навчання дисципліна викладається у нульовому та першому семестрах в обсязі 90 навчальних годин (з них 4 год. лекцій, 4 год. семінарських занять і 80 год. самостійної роботи).
Рекомендована та необхідна література
1. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. / І. С. Добронравова, О. В. Руденко, Л. І. Сидоренко та ін.; за ред. І. С. Добронравової (ч. 1), О. В. Руденко (ч. 2). Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018. 607 с. 2. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Є. Конверського. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. URL: http://www.immsp.kiev.ua/postgraduate/Biblioteka_trudy/Konversky_osn_metod_ta_org_nayk_dosl.2010.pdf 3. Комар О. Концептуальна схема і екстерналістські семантики. Мовні і концептуальні картини світу. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2012. C. 359-365: URL: http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/komar-st.htm 4. Andersen, H., Hepburn, B. Scientific method URL: https://plato.stanford.edu/entries/scientific-method/ 5. Капіца Ю. М., Ступак С. К., Жувака О. В. Авторське право і суміжні права в Європі: монографія. Київ: Логос, 2012. 696 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна складається з трьох змістових модулів. Форми поточного та модульного контролю із зазначенням оцінюваних результатів навчання (РН) та максимальну /мінімальну кількість балів при оцінюванні наступні: усна відповідь на семінарському занятті, доповнення, участь у дискусії, тестування, контрольна робота з відкритими відповідями, підготовка та захист презентації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Вікторівна Комар
Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет