Біологічна оцінка якості води

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Біологічна оцінка якості води
Код дисципліни
ВБ.1.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР10. Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово- часових масштабах. лабораторних досліджень. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: 1) Основи системного підходу і загальної теорії систем. 2) Сучасні підходи до кількісної оцінки якості водного середовища. 2. Вміти: 1) організовувати оцінки стану якості водного середовища існування; 2) здійснювати оцінку негативних впливів на гідроекосистеми; 3) розробляти заходи з поліпшення стану водного середовища і якості води; 4) розробляти систему заходів з оптимізації стану гідроекосистем. 3. Володіти навичками системного вирішення проблем гідроекології
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Біологічна оцінка якості води» є складовою освітньої ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМИ «Управління та екологія водних ресурсів» Рівень вищої освіти: перший на здобуття освітнього ступеню: бакалавр за спеціальністю № 103 Науки про Землю галузі знань № 10 Природничі науки. Дисципліна базується на знаннях з фізики, хімії, математики. загальної екології та та неоекології, гідроекології, екотоксикології та окремих розділах інших природничих наук. Дана дисципліна входить до циклу вибіркових навчальних дисциплін. Дисципліна базується на знаннях з фізики, хімії, математики. загальної екології та та неоекології, гідроекології, екотоксикології та окремих розділах інших природничих наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Гандзюра В.П. Системний аналіз якості навколишнього середовища. Навчальний посібник для студентів ВНЗ. – Київ: Сталь, 2020.– 180 с. 2. Гандзюра В.П., Клименко М.О., Бєдункова О.О. Біосистеми в токсичному середовищі. Монографія. – Рівне, Вид-во НУВГП, 2021. – 261 с. 3. Гандзюра В.П. Продуктивність біосистем за токсичного забруднення середовища важкими металами. – Київ: ВГЛ “Обрії”, 2002. – 248 с. 4. Гандзюра В.П. Продуктивність біосистем за токсичного забруднення середовища важкими металами. – К.: Обрії, 2002. – 248 с. 5. Гандзюра В.П., Грубінко В.В. Концепція шкодочинності в екології. Монографія. – Київ-Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2008. – 144 с. 6. Гандзюра В.П. Екологія. – К.: Сталь, 2012. – 390 с. 7. В.П. Гандзюра, С.О. Афанасьєв, О.О. Бєдункова концепція здоров’я гідроекосистем (огляд) // Гідробіологічний журн. 2022. - №6. – С. 3-20.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція Практичні заняття Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
підсумкове оцінювання (у формі недиференційованого заліку):
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”