Соціально-політичні студії

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК.32
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
К01. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. К02. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. К05. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні характеристики становлення та розвитку суспільства. 2. Вміти отримувати та інтерпретувати інформацію щодо суспільних процесів, осмислювати політичні події, які відбуваються у сучасному суспільстві. 3. Володіти навичками пошуку, критичного відбору та систематизації інформації як прикладного, так і теоретичного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
дисципліна спрямована на висвітлення основних досягнень світового й вітчизняного соціально-поведінкового та гуманітарного знання. Розкриваються принципи і тенденції функціонування соціальних та політичних систем у цілому, держави як фундаментального соціального й політичного інституту, громадських організацій і політичних партій та їхніх ідеологічних засад. Пояснюється соціальна і політична сутність влади, способи та межі її здійснення, актуальні історичні та сучасні особливості трансформації соціальних структур і політичних режимів, сутність соціальних та політичних відносин в Україні. Порівнюються характеристики традиційного та (пост)модерного, демократичних та недемократичних реалій.
Рекомендована та необхідна література
1.Бжезінський З. Стратегічне бачення: Америка і криза світової влади / Пер. з англ.. Г.Лелів.- Львів: Літопис: 2012.- 168 с. 2 Воронов І.О. Демократичний транзит: політико-владні трансформації.- К.,: Ґенеза, 2006.– 232с. 4.Кирилюк Ф. М., Батрименко О. В. Історія зарубіжних політичних вчень: Навч.-метод. посібник. - К.: ТОВ «XXI століття: Діалог культур», 2005. - 256 с. 5.Консолідація українського суспільства: шляхи, виклики, перспективи. Інформаційно-аналітичні матеріали до Фахової дискусії / Центр Разумкова за підтримки програми “Matra” МЗС Нідерландів та Фонду Конрада Аденауера. Київ, 16 грудня 2016 р. 100 с. 6.Політична система та інститути громадянського суспільства в сучасній Україні: Навч.посібник / Ф.М.Рудич та ін. – К., 2008 7.Політологічний енциклопедичний словник / Упоряд. В.П.Горбатенко та ін. –К., 2004
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота Доповіді та дискусії, контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі підсумкової контрольної роботи: Підсумкову кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за самостійну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Українська