Інженерна геофізика

Освітня програма: Геофізика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Інженерна геофізика
Код дисципліни
ВБ.1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
-Основні поняття і терміни інженерної геофізики, класифікацію геофізичних методів та їх досліджувані параметри -Комплекс геофізичних методів для пошуків пластових і тріщинних підземних вод,літологічного розчленування верхньої частини розрізу -Методи досліджень фізико-механічних властивостей грунтів та їх застосування -Способи вивчення сейсмічності та сейсмічного районування -Методи інженерної геофізики для вивчення підземних пустот, зсувонебезпечних територій та процесів підтоплення -Вибір раціонального комплексу геофізичних методів з метою дослідження геологічної основи будівель та споруд -Вивчення скельних порід та відстеження покрівлі мерзлих порід методами інженерної геофізики -Вимірювати, обробляти дані геофізичних спостережень та проводити їх геологічну інтерпретацію -Виконувати польові та лабораторні геофізичні вимірювання в маршрутному профільному та площинному варіанту
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ фізики, математики, геометрії та геофізики.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється прикладній геофізиці та методиці виконання вимірювальних робіт. Розглядаються підходи до розв’язку прямих та обернених задач. Прийоми якісної та кількісної інтерпретації пояснюються на окремих аномаліях. Характеризуються області застосування інженерної геофізики на реальних прикладах. До розгляду включено загальні принципи постановки геофізичних завдань, огляд шляхів їх реалізації та ефективність.
Рекомендована та необхідна література
1. Вижва С.А., Онищук І.І., Черняєв О.П. Ядерна геофізика. / С.А. Вижва, І.І. Онищук, О.П.Черняєв. : – К. ВПЦ «Київський університет», 2012. – 608 с. 2. Вижва С.А., Рева М.В., Онищук І.І., Онищук В.І. Електрометрія. /С.А. Вижва, М.В. Рева,І.І. Онищук, В.І. Онищук. : – К. ВПЦ «Київський університет», 2014. – 303 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота здобувача
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних робіт (де здобувачі мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 3 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська