Екологічна оцінка проектів використання надр

Освітня програма: Гідрогеологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Екологічна оцінка проектів використання надр
Код дисципліни
ОК.5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
-Знати основні природоохоронні принципи, шляхи реалізації та критерії ефективності екологічної політики -Знати і розуміти основні міжнародно-визнані принципи екологічних оцінок -Знати основні складові системи охорони довкілля в Україні -Знати основні нормативно-правові вимоги щодо виконання екологічних оцінок -Розуміти відмінності різних процедур екологічних оцінок: звіту з оцінки впливу на довкілля від ОВНС, висновку з оцінки впливу на довкілля від екологічної експертизи -Вміти виділяти і описувати джерела впливу на довкілля, у тому числі при реалізації проектів використання надр -Вміти виділяти, класифікувати і описувати чинники впливу на довкілля, у тому числі при реалізації проектів використання надр -Вміти оцінювати вплив компонентів довкілля, у тому числі геологічного середовища, на проекти використання надр
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання щодо особливостей будови геологічного середовища (у тому числі геохімічних і геофізичних полів), небезпечних геологічних процесів та способів використання надр.
Зміст навчальної дисципліни
Характеристика основних чинників що визначають екологічний стан природно-промислових комплексів, а також наводяться базові принципи оцінки впливу використання надр на стан довкілля. Розглядаються місце і роль екологічних оцінок в екологічній політиці, основні принципи формування екологічної політики; механізми державного регулювання і контролю у сфері екологічної безпеки в Україні; нормативно-правова база екологічних оцінок і процедури екологічної оцінки в Україні (скрінінг, ОВНС, екологічна експертиза, екологічний аудит, звіт з оцінки впливу на довкілля, висновок з оцінки впливу на довкілля): аналізується повнота відображення міжнародно-визнаних принципів екологічних оцінювань в процедурах екологічної оцінки в Україні з 1995 року по сьогодні на прикладі проектів використання надр; чинники впливу на довкілля при реалізації проектів використання надр та оцінка їх впливу на окремі компоненти довкілля.
Рекомендована та необхідна література
1. Гожик А.П., Байсарович І.М. Екологічна оцінка проектів видобутку корисних копалин. Навчальний посібник. (рекомендований вченою радою геологічного факультету 14.04.2010). - Інтернет-ресурс Київського університету www.geol.univ.kiev.ua/lib/eco_ocinka.doc (доступ від 19.05.2010 р.). - 53 с. 2. Закон України Про екологічний аудит, від 24 червня 2004 року. 3. Закон України Про екологічну експертизу, від 09 лютого 1995 року. 4. Закон України Про екологічну мережу України, від 24 червня 2004 року. 5. Закон України Про екологічну оцінку, від 23 травня 2017 року. 6. Закон України Про охорону атмосферного повітря, від 16 жовтня 1992 року 7. Закон України Про охорону навколишнього природного середовища, від 25 червня 1991 року.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції,написання рефератів, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контрольна робота № 1 проводиться не раніш як на 6 тижні занять, а контрольна робота № 2 – не раніш як на 10 тижні занять. Персональні завдання для написання реферату студенти отримують не пізніш як за 4 тижні до закінчення семестру. Заключна контрольна робота виконується студентами на останньому тижні семестру.Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку, який виставляється за результатами виконання трьох контрольних робіт і написання реферату.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Мінералогії, геохімії та петрографії
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"