Біоелектроніка

Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Біоелектроніка
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен розуміти сутність таких явищ, технологій та проблем: енергетичні характеристики біохімічних процесів. Регуляція ферментативних процесів. Лікарські засоби як інгібітори ферментів. Перетворення енергії в живих клітинах. Біологічне окиснення і процеси енергетичного спряження. Аеробний та енаеробний шляхи окиснення глюкози. Роль АТФ в процесах накопичення та переносу енергії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальні фізичні та біофізичні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності людини, основні речовини, що входять до складу живих організмів, основні ідеї, поняття та закони молекулярної фізики, їх застосування, основи молекулярно- кінетичної теорії речовин, основні положення статистичної фізики, процеси переносу, основи фізики поверхневих явищ, фазові перетворення, основи фізико-хімії розчинів, структуру та фізико-хімічні властивості білків на рівні випускника бакалаврата Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Біоелектроніка складається із двох змістовних модулів №1 «Енергетичні характеристики біохімічних процесів» та №2 «Перетворення енергії в живих клітинах». В першому з них вивчаються основні термодинамічні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, в другому - механізми процесів накопичення та переносу енергії в клітинах.
Рекомендована та необхідна література
1. R. A. Alberty. Thermodynamics of biochemical reactions. – Wiley, Hoboken, NJ, 2003. – 397 pр. 2. В.А. Калібабчук, Л.І. Грищенко, В.І. Галинська та ін. Медична хімія. – К.: ВСВ «Медицина», 2017. – 400 с. 3. В.К. Яцимирський. Фізична хімія. – К. Ірпінь, ВТФ “Перун”, 2007. – 512 с. 4. О.В. Чалий, Я.В. Цехмістер, Б.Т. Агапов. Медична та біологічна фізика. – Вінниця: Нова книга, 2017. – 528 с. 5. A. Gringauz. Introduction to Medicinal Chemistry: How drugs act and why. – Wiley-VCH, 1996. – 736 рр.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 30 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем