Програмування (семестр 2)
Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Програмування (семестр 2)
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати: Принципи розробки програм на Python та С++. Основи синтаксису та роботи у середовищах програмування. Технології розробки та відлагодження програм. Знати основні характеристики бібліотек для математичних та символьних обчислень, способи програмної обробки тексту. Повинен знати принципи об'єктно-орієнтованого програмування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Програмування» необхідні знання з основ програмування та основ вищої математики.
Зміст навчальної дисципліни
Базовий синтаксис, середовище програмування C++ та Python . Арифметичні операції. Оператори. Пріоритети операцій і порядок обчислень. Типи даних, масиви, структури, об'єднання. Рядки. Масиви символів. String. Одновимірні та багатовимірні масиви.
Умови та цикли, перемикачі. Операції відношення та логічні операції. Вкладені цикли. Оператори циклу з передумовою та післяумовою. Оператори переривання виконання. Пам'ять, вказівники (pointer). Функції та оператори. Класи та об'єкти Поняття інкапсуляції. Конструктори, деструктори. Властивості наслідування та полімофізму. Шаблони функцій та шаблони класів. Виключення, помилки компіляції. Робота з файлами та модулями.
Рекомендована та необхідна література
1. www.python.org
2. А.В. Анісімов, А.Ю. Дорошенко, С.Д. Погорілий, Я.Ю. Дорогий. Програмування числових методів мовою Python підручник – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2014.-640 с.
3. SciPy Lecture Notes, 2017 https://scipy-lectures.org
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, індивідуальна самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання. Навчальний семестр має два змістові модулі: у модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-8, у модуль 2 (ЗМ2) входять теми 9-14. Протягом модуля студенти виконують 7 лабораторних робіт, що мають індивідуальні завдання. Обов’язковим для допуску до іспиту є успішна здача всіх 7-ми лабораторних робіт не менше ніж на 36 балів.
Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма – письмово-усна. Екзаменаційний білет іспиту складається з трьох питань, кожне оцінюється від 0 до 10 балів, та задачі, що оцінюється від 0 до 10 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за результатами навчання 2 [вміння] і 4 [автономність та відповідальність] не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (15 і 5 балів відповідно), оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ростислав
Вадимович
Погорєлов
Кафедра математики та теоретичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра математики та теоретичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем