Кристалохімія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Кристалохімія
Код дисципліни
ОК.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р02. Розуміти основи математики на рівні, достатньому для досягнення інших результатів навчання, передбачених цим стандартом та освітньою програмою. Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р06. Розуміти періодичний закон та періодичну систему елементів, описувати, пояснювати та передбачати властивості хімічних елементів та сполук на їх основі. Р07. Застосовувати основні принципи квантової механіки для опису будови атома, молекул та хімічного зв’язку. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти базовими знаннями університетських курсів вищої математики, фізики та неорганічої хімії на рівні бакалаврату.
Зміст навчальної дисципліни
Симетрія об’єктів скінченного (молекули та кристалічні багатогранники) та нескінченного (кристалічні гратки) розміру. Кристалічна структура речовини. Застосування вищезгаданих понять для опису властивостей речовин.
Рекомендована та необхідна література
1. Шевченко Л. Л. Кристалохімія. Підручник. – К.: Вища школа, 1993. 2. Шевченко Л. Л. Кристалохімія. Практикум. – К.: Вища школа, 1981. 3. Ogden J. Introduction to the molecular symmetry. – Oxford Chemistry Primers, 2001. 4. Алексєєв С.О. Симетрія молекул та кристалічних ґраток. Методичні рекомендації. –К.:, 2020. – 60 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Семестровий контроль включає контрольні роботи, домашні практичні роботи і захист практичних робіт. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет