Екологічні аспекти матеріалознавства

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Екологічні аспекти матеріалознавства
Код дисципліни
ВКБ.2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Застосовувати основні принципи термодинаміки та хімічної кінетики для вирішення професійних завдань. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань. Здатність продемонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій в хімії. Уміння оцінювати та мінімізувати екологічні ризики при здійсненні професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи екології, неорганічної хімії, фізичної хімії, органічної хімії, основи матеріалознавства
Зміст навчальної дисципліни
В курсі розглядаються ефективні, економічно вигідні, конкурентоспроможні та безпечні технологічні виробництва сучасних матеріалів у вигляді порошків, монокристалів, стекол та композитів. Особлива увага приділяється впливу будови та дефектоутворення на властивості одержаних матеріалів.
Рекомендована та необхідна література
1. Боброва Т. Б. Основи матеріалознавства[ електронний ресурс – 2019 р – електронне видання] : навч. посіб.: https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2020/04/28/7materialoznavstvo.pdf 2. Сучасні екологічно чисті технології: Курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посіб. для для здобувачів ступеня доктора філософії спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В.М. Павленко, В.Ю. Тобілко, А.І. Бондарєва. – Електронні текстові дані (1 файл: 0,945 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 78 с. 3. Halada K. Progress of ecomaterials toward a sustainable society //Current Opinion in Solid State and Materials Science. – 2003. – Т. 7. – №. 3. – С. 209-216. 4. Бережний А.С., Питак Я.М., Пономаренко О.Д., Соболь Н.П. Фізикохімічні системи тугоплавких неметалічних і силікатних матеріалів. Навчальний посібник. –К.: НМК ВО, 1992.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА ТЕРЕБІЛЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет