Актуальні проблеми цивільного, господарського права та процесу

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Актуальні проблеми цивільного, господарського права та процесу
Код дисципліни
ВКС.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати базиси цивільного, господарського права і процесу, стадії та порядок вирішення цивільних, господарських спорів, структуру цивільних і господарських судів; розумітися на провідних напрямках юридичних досліджень даних дисциплін, перспективах їхнього розвитку. Уміти користуватися основними конструкціями цивільного, господарського права і процесу; застосовувати алгоритми розв’язування практичних задач; застосовувати на практиці одержані теоретичні знання у цивільно-правовій та господарсько-правовій сферах; використовувати нормативно-правові акти у сфері цивільного, господарського права та процесу; Володіти початковими знаннями у складанні юридичної документації, застосуванні аналогії права і закону під час вирішення правових суперечностей; достатніми знаннями для рішення практичних ситуацій у цивільному, господарському праві та процесі.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Здобувач вищої освіти повинен мати певний рівень загальнонаукової та спеціальної підготовки з усього спектру юридичних проблем. Знати та розуміти основні напрями розвитку, тенденції та закономірності що складаються в правовому регулюванні відповідного виду суспільних відносин. Мати навички аналізу наукових джерел, обробки статистичних матеріалів, узагальнення та систематизації матеріалу; уміти використовувати нормативно-правові акти, судову практику та інші джерела права у процесі наукової та практичної діяльності ; формулювати висновки та обґрунтовувати пропозиції щодо вирішення юридичних питань.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Сучасний стан та актуальність проблем цивільного, господарського права і процесу. Змістовий модуль 2. Правочини в цивільному та господарському праві. Змістовий модуль 3. Захист в суді, порушених прав суб’єктів цивільних та господарських відносин.
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні проблеми господарського права (Особлива частина): навч. посіб. / за ред. В.С. Щербини, В.В. Рєзнікової. К. : Видавництво Ліра К., 2016. 800 с. 2. Дзера О.В. Договірне право України. Загальна частина. Київ, Юрінком Інтер, 2018. 896 с. 3. Зразки процесуальних документів: посіб. / А.М. Бірюкова, С.О. Куринська, Л.Л. Лазебний, О.Г.Яновська; за ред.. С.О.Куринської. Вид. 9-е, переробл., допов. К.: Прецедент. 2017. 189 с. 4. Лукач І.В. Теоретичні проблеми правового регулювання корпоративних відносин в Україні / за ред.І.В. Кологойда. К.: Видавництво Ліра-К. 2015. 432 с. 5. Майданик Р. А. Розвиток приватного права України: монографія. Київ :Правоваєдність : Алерта, 2016. 225 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, Самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування; розв’язання задачі; участь у дискусії по темі індивідуального завдання, іспит. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного контролю сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 40 балів, до яких додаються бали, отримані під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка, отримана під час іспиту, не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олексій Юрійович Піддубний
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти