Біотехнологія рослин

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біотехнологія рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Вміти розраховувати склад поживних середовищ, визначати особливості їх приготування та стерилізації, здійснювати контроль якості сировини та готової продукції на основі знань про фізико-хімічні властивості органічних та неорганічних речовин. ПР07. Вміти застосовувати знання складу та структури клітин різних біологічних агентів для визначення оптимальних умов культивування та потенціалу використання досліджуваних клітин у біотехнології. ПР09. Вміти складати базові поживні середовища для вирощування різних біологічних агентів. Оцінювати особливості росту біологічних агентів на середовищах різного складу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішно опанувати дисципліни «Біологія клітини», «Молекулярна біологія», «Анатомія та фізіологія рослин», «Мікробіологія», «Загальна генетика». 2. Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, анатомії та фізіології рослин, мікробіології та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі розглядаються особливості живлення і умови культивування клітин, тканин і органів рослин in vitro, способи вирощування ізольованих рослинних клітин, тканин і органів залежно від мети досліджень, питання мікроклонального розмноження рослин, клітинної селекції, кріозбереження рослин, клітинної та генетичної інженерії; біотехнологічні підходи, що засновані на культивуванні рослинних клітин, органів і тканин на штучних живильних середовищах у регульованих умовах in vitro, які відкривають принципово нові можливості для фундаментальних і прикладних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Мусієнко М.М. Біотехнологія рослин / М.М. Мусієнко, О.О. Панюта. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2005. – 114 с. 2. Біотехнологія сільськогосподарських рослин / М.Д. Мельничук, І.П. Григорюк, О.Л. Кляченко, Ю.В. Коломієць. – К.: Видавничий центр НАУ, 2008. – 74 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція; лабораторна робота; самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання / контроль: 1. Контрольна робота з 1 –ї теми : РН 1.1., 1.2., 2.3. – 20 балів/10 балів. 2. Контрольна робота з 2 –ї теми : РН 1.1., 1.2., 2.3. – 20 балів/10 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт: РН 1.1 - 3.1. – 10 балів/5 балів. 4. Презентація РН 3.2. – 10 балів/5 балів. Семестровий контроль: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”