Міжетнічний полілог у фольклорі

Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Міжетнічний полілог у фольклорі
Код дисципліни
ВБ.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН12. Дотримуватися правил академічної доброчесності. ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з фольклористики для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної чи недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПРН 20.2. Використовувати комунікативні стратегії у спілкуванні з учасниками перекладацького процесу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати характерні особливості фольклору різних етнічних груп, володіти фактологічними знаннями гуманітарного циклу. Уміти збирати та інтерпретувати фольклорні тексти різних етнічних груп, що проживають на території України; виокремлювати універсальні риси національного фольклору кожної етнічної групи. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управлінні інформацією; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел; роботи з фольклорними текстами.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – полягає у з’ясуванні комплексу проблем, пов’язаних із специфікою та динамікою побутування жанрів обрядового та необрядового фольклору, казкової та неказкової народної прози на рівні міжетнічних зв’язків; поглибити знання про фольклор різних етнічних груп, що проживають на території України. Анотація. Дисципліна дає уявлення про жанрову парадигму усної словесності різних етнічних груп, що проживають на території України; комплекс проблем, пов’язаних із специфікою та динамікою побутування жанрів обрядового та необрядового фольклору, казкової та неказкової народної прози; про стан дослідження фольклору; про стан збереження та характер побутування фольклору різних етнічних груп в сучасних умовах та вираження міжетнічного полілогу. Дисципліна входить до науково-дослідного складника освітньої програми, тому у ній передбачені такі форми проведення занять як науковий семінар, підготовка наукової доповіді.
Рекомендована та необхідна література
1. Грица С. Міграції фольклору. Фольклор українців поза межами України. Збірник наук. статей. К., 1992. С. 20-40. 2. Грица С. Трансмiсiя фольклорної традицiї. К.; Tернопiль: Астон, 2002. С. 5. 3. Грищенко І. Міжетнічна фольклорна комунікація в народній прозі. К.: Vadex, 2015. 269 с. 4. Гузій Р. Похоронні обряди / Р. Гузій, Й.Вархол, Н.Вархол. Лемківщина. Історико-етнографічне дослідження. Львів : Інститут народознавства НАН України, 2002. Т. 2: Духовна культура. С. 94-109. 5. Панько В. Песенный фольклор украинцев Севера Республики Молдова. Календарная и обрядовая поэзия. Кишинев, 2009. 156 с. 6. Пилинський Я. Жанри пісенного фольклору українців Чехо-Словаччини. Фольклор українців поза межами України. Збірник наук. пр. К., 1992. С. 79-91.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Усна відповідь, доповнення, участь в обговоренні, бліц-опитування, проміжна контрольна робота, науковий семінар (презентація наукової доповіді), підготовка доповіді, залік
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно менше ніж 60 балів, для одержання заліку обов’язково необхідно скласти матеріал (не пізніше як за тиждень до завершення курсу) за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання проміжних контрольних робіт, усних відповідей виконання дослідницьких завдань, презентації самостійного дослідження. Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Іванівна Рудакова
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології