Основи наукових досліджень у галузі тюркської лінгвістики
Освітня програма: Турецька мова і література та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Основи наукових досліджень у галузі тюркської лінгвістики
Код дисципліни
ДВС.2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності
ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) опанувати основними теоретичними і практичними засадами дисциплін Загальна та спеціалізована лінгвістика та загальнотеоретичний курс турецької мови;
2) знати мовні закони фонетики, морфології та синтаксису.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи наукових досліджень у галузі тюркської лінгвістики» є однією зі складових комплексної підготовки з напряму 035 – філологія, спеціальності «Філологія (східні мови та літератури (переклад включно), ПЕРША – ТУРЕЦЬКА».
Предмет курсу складають проблеми дослідження мовного cкладу тюркських мов, а також загальні закономірності й тенденції їх розвитку. При аналізі конкретних мовних явищ і процесів тюркологія спирається на закони загального мовознавства і постійно взаємодіє з такими лінгвістичними дисциплінами, як мовна типологія, порівняльне мовознавство, лінгвістична географія, діалектологія тощо. Зазначена дисципліна є логічним продовженням профільних предметів, які входять до циклу підготовки студентів-тюркологів за ОКР “бакалавр”.
Викладання дисципліни проводиться у вигляді лекційних та семінарських занять українською та турецькою мовами. Викладається у І семестрі ІІІ курсу, закінчується заліком по завершенні курсу.
Рекомендована та необхідна література
1. Герцовська Н.О. Основи наукових досліджень з лінгвістики та зарубіжного літературознавства: методичні рекомендації до організації самостійної роботи з дисципліни для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 014 «Середня освіта (Мова і література (англійська)» / Укладач Н.О. Герцовська.− Мукачево: МДУ, 2020. − 34с.
2. Глущенко В. А. Лінгвістичний метод і його структура // Мовознавство. 2010. № 6. С. 32-44.
3. Голубовська І. О., Корольов І. Р. Актуальні проблеми сучасної лінгвістики: курс лекцій. Київ : Вид.-поліграф. Центр «Київський університет», 2011. 223 с.
4. Мазур О. В., Подвойська О. В., Радецька С. В. Основи наукових досліджень: навч. посіб. для суд. вищ. навч. закл. філол. спец. Вінниця: Нова книга, 2013. 120 с
5. Aydın M. Yayın Değerlendirme: Tore Janson, Dillerin Tarihi / Mehmet Aydın. // Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları. – 2017. – №26. – С. 385–393.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття,семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь, модульна конотрольна робота, доповідь, презентація, підсумкова контрольна робота, залік.
Мова викладання
українська, турецька
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Миколаївна
Корчинська
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології