Методи психодіагностики у дитячо-батьківському консультуванні

Освітня програма: Психологія сім’ї з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Методи психодіагностики у дитячо-батьківському консультуванні
Код дисципліни
ВКС 1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
знати основи психодіагностики як наукової дисципліни, її базові поняття, класифікацію методів діагностики в дитячо-батьківському консультуванні; методи діагностики батьківської сфери особистості та дитячо-батьківських стосунків, процедурні особливості їх застосування. вміти трансформувати клієнтський запит в систему конкретних діагностичних методик вміти проводити психологічну діагностику батьківської сфери особистості та дитячо-батьківських стосунків, інтерпретувати її результати з подальшим їх використанням в практиці надання психологічної допомоги сім’ї; писати психологічне заключення за результатами діагностики. вміння використовувати прийоми активного слухання, діалогічну позицію в роботі з клієнтами та колегами, вміти встановлювати контакт з дитиною та батьками під час проведення психодіагностики
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи загальної психології, психології особистості та психології розвитку, психологічні закономірності та задачі розвитку особистості на різних етапах онтогенезу; основи психодіагностики. 2. Вміти на початковому рівні добирати, коректно застосовувати та аналізувати результати психодіагностичних методик. 3. Володіти базовими навичками ведення консультативної бесіди та застосування психодіагностичних методик.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Загальні питання психодіагностики в дитячо-батьківському консультуванні. Класифікація методів психодіагностичного обстеження Тема 2. Дитячо-батьківські стосунки: сутність та загальні характеристики Тема 3. Методи діагностики прихильності в дитячо-батьківських стосунках Тема 4. Проективні методи діагностики в дитячо-батьківському консультуванні Тема 5. Тестові методи діагностики в дитячо-батьківському консультуванні Тема 6. Підготовка психологічного заключення за результатами діагностики дитячо-батьківських стосунків
Рекомендована та необхідна література
1. Булатевич Н. М. Організація діяльності психологічної служби : навчальний посібник. Суми : Вид-во СумДПУ імені А.С.Макаренка, 2015. 448 с. 2. Булатевич Н. М. Пентаграма Гінгера та її застосування в практичній діяльності дитячого психолога. Психологія і особистість. 2017. №1 (11). С.73-81. 3. Булатевич Н. М. Психологічні аспекти супроводу батьківства. Науковий вісник Чернівецького університету. Збірник наукових праць. Серія «Педагогіка та психологія». 2015. Вип.743. С.15-19. 4. Пренатальна психологія та психологія батьківства : методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни. - Навчально-методична розробка. / Уклад. Н. М. Булатевич. К. : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2021 – 34 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, виконання завдань для самостійної роботи, робота над проектом, іспит Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 40 балів, до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських (практичних) занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за екзаменаційну роботу не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Миколаївна Булатевич
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти