Комунікативна (виробнича) практика з відривом (кримськотатарська, англійська мови)

Освітня програма: Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комунікативна (виробнича) практика з відривом (кримськотатарська, англійська мови)
Код дисципліни
ННД. 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН1. Використовувати кримськотатарську мову в усіх сферах суспільного життя, зокрема у професійному спілкуванні. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН6. Застосовувати філологічні знання для розв’язання професійних завдань. ПРН7. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології, зокрема для вирішення стандартних завдань професійної діяльності. ПРН8. Виділяти галузі філології й окреслювати коло їх основних проблем. ПРН19. Планувати і здійснювати дослідження в галузі філології на належному рівні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: комплексних дисциплін «Науковий образ світу»,«Практичний курс кримськотатарської мови», «Основи мовознавства», КБД «Історія та традиції», дисциплін «Стилістика кримськотатарської мови: перекладознавчий аспект», «Діалекти кримськотатарської мови». 2. Знання видів перекладацьких стратегій та трансформацій; методів коректури та редагування текстів різних жанрів і стилів. 3. Володіння перекладознавчою термінологією, методами перекладацького аналізу тексту; нормативною базою редагування; методами і прийомами редагування автентичних і перекладних текстів різного функціонального спрямування; методиками коректур. 4. Уміння здійснювати аналіз тексту оригіналу вихідною мовою та синтезувати новий текст перекладу кримськотатарською українською та англійською мовами; користуватися сучасними пошуковими системами, системами автоматизованого перекладу, довідковими електронними та друкованими ресурсами;
Зміст навчальної дисципліни
Оволодіння студентами соціальними компетенціями, тобто здатністю комунікувати з різними соціальними групами, працювати в колективі, оволодіти індивідуальним підходом у роботі з колегами, партнерами, замовниками. Окрім того, практика має на меті закріпити навички практичного застосування фахових знань і компетентностей, наприклад, набуття компетентностей в діяльності, пов’язаній з аналізом, творенням, перетворенням і оцінюванням письмових та усних текстів різних жанрів і стилів (як із науково-дослідною, критично-аналітичною, так і з прикладною метою), організації успішної комунікації кримськотатарською мовою, вміння адаптувати комунікативний та пізнавально-аналітичний процес до дистанційного формату.
Рекомендована та необхідна література
1. Абрамович С.Д., Чукарькова М.Ю. Мовленнєва комунікація : підручник. Київ: ВД Дмитра Бураго, 2013. 460 с. 2. Ажнюк Б.М. Мовна політика: Україна і світ: моногр. Київ: ВД Дмитра Бураго, 2012. 420 с. 3. Алиев Ф. М. Къырым халкъ музыкасынынъ антологиясы. Акъмесджит: Къырым девлетокъув педагогика нешрияты, 2001. 600 с. 4. Андрушко Л.В. Український національний костюм та інформація: філософський і культорологічний вимір: монографія. Київ: Юрка Любченка, 2016. 211 с. 5. Бацевич Ф.С. Нариси з комунікативної лінгвістики. Львів : ПАІС, 2010. 336 с. 6. Бацевич Ф.С. Нариси з теорії тексту: моногр. Львів, ЛНУ ім. Івана Франка, 2019. 280 с. 7. Бігунова Н.О. Позитивна оцінка: від когнітивного судження до комунікативного висловлювання : монографія. Одеса : КП ОМД, 2017. 580 с. 8. Глосарій: навч.енцикл. словник-довідник. із питань інформаційної безпеки / За заг. ред А.М. Шуляк. Київ: МПБП «Гордон», 2019. 580 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
захист звіту про проходження практики, характеристика керівника підприємства
Методи та критерії оцінювання
Результати виробничої практики студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Всі бали, отримані студентом, заносяться до бланку оцінювання виробничої практики. Підсумкова оцінка (100 балів) формується за сумою балів, отриманих за оцінкою керівника практики до захисту практики (60 балів) та за підсумковим контролем (40 балів). Студент, який не виконав програму виробничої практики в повному обсязі й отримав незадовільну оцінку, проходить практику повторно (під час канікул).
Мова викладання
Кримськотатарська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни