Українська та зарубіжна культура
Освітня програма: Німецька філологія та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та шведською, англійською і третьою германською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати ключові події та процеси світової історії та історії України, базові культурологічні поняття та категорії (на рівні випускника закладу загальної середньої освіти); Вміти на базовому рівні аналізувати та інтерпретувати літературу, першоджерела та довідкові матеріали, присвячені історико-культурному розвитку України та інших країн світу, застосовувати сучасні інформаційні та комунікативні технології у навчанні. Володіти елементарними навичками критичного мислення, роботи в команді.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна програма «Українська та зарубіжна культура» створена на базі наукової школи кафедри української філософії і культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дисципліна передбачає вивчення теорії та функцій культури, основних етапів розвитку культури і типологію культур світу, джерел з історії української та зарубіжної культури, механізмів, що регулюють культурну практику та взаємодію людей у спільноті. Під час вивчення дисципліни акцент робиться на аналізі культурних явищ та процесів, що відбувалися в різні історичні періоди, простежуються їх взаємозв’язки та взаємовпливи, культурні особливості, що формувалися в різних регіонах світу, в тому числі в Україні. Дисципліна передбачає вивчення основних досягнень української і зарубіжної культури, умов їх появи та аналіз характерних рис, зокрема головних здобутків мистецтва різних історичних періодів, вивчення діяльності культурних інституцій.
Рекомендована та необхідна література
1. Гервас С. Європейські цінності: між ідеалом, дискурсом і реальністю. http://rethinkingdemocracy.org.ua/themes/Ghervas.html 2. Грицак Я.Й. Подолати минуле. Глобальна історія України. – К.: Портал, 2021. – 432 с. 3. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л. Т. Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. — К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. https://shron1.chtyvo.org.ua/Levchuk_Larysa/Istoria_svitovoi_kultury.pdf 4. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / Л. Т. Левчук, В. С. Гриценко, В. В. Єфименко ; [та ін.] . – 3-є вид., перероб. і доп . – Київ : Либідь, 2000 . – 519 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи: лекції, семінари, консультації, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний метод, метод проблемного навчання (проблемна лекція), частково-пошуковий (евристичний метод), доповідь на семінарському занятті, навчальна дискусія, творчо-аналітичні завдання (реферування, аналіз документів і художніх творів), консультації.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: усна доповідь, доповнення / участь у дискусії, перевірка самостійної роботи (творчо аналітичних завдань), письмова контрольна робота. Підсумкове оцінювання – залік. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Геннадіївна
Адамська
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Наталія
Юріївна
Кривда
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет