Джерелознавство (рухомі та нерухомі пам’ятки)

Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Джерелознавство (рухомі та нерухомі пам’ятки)
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати полягають у формуванні у студентів цілісної системи знань про теорію та практику роботи з історичними джерелами (рухомими та нерухомими пам’ятками); в результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти елементи джерелознавчої критики, вміти формулювати основне завдання із вивчення певної джерелознавчої проблеми, здійснювати пошук, виявлення та відбір історичних джерел, їх досліджувати та використовувати в науковій роботі у відповідності до вимог джерелознавчої теорії та практики.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати найважливіші факти, події та процеси історичного минулого людства. 2. Вміти формулювати основне завдання із вивчення певної джерелознавчої проблеми, здійснювати пошук, виявлення та відбір джерел, досліджувати та використовувати їх в науковій роботі у відповідності до вимог джерелознавчої теорії та практики. 3. Володіти елементарними навичками джерелознавчої критики, історичного аналізу, встановлення справжності та достовірності джерельної інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-5, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 6-11.
Рекомендована та необхідна література
1. Богдашина О.М. Джерелознавство історії України: питання теорії, методики, історії. – Вид. 3-є, доп. та перероблене. – Харків, 2008. 2. Войцехівська І.Н. Структура історичного джерелознавства: традиції та сучасні проблеми // Архівознавство. Археографія. Джерелознавство. Міжвід. зб. наук. праць. – Вип.. 3. – Джерелознавчі дисципліни. – К., 2001. 3. Джерелознавство історії України. Довідник. – К., 1998. 4. Історія в термінах і поняттях: довідник: Навч.посібник. – К., 2014. 5. Історичне джерелознавство: підруч для студ. вищ. навч. закл. / Я. С. Калакура, І. Н.Войцехівська, С.Ф. Павленко та ін. – 2-ге вид., доп. І перероб. – К.: Либідь, 2017. – 512 с.: іл. 6. Калакура Я.С. Українське історичне джерелознавство: традиції і сучасність // Константи. – 1996. - № 2 (5). 7. Макарчук С. Джерелознавство історії України: Навч. посібник. – Львів, 2008. 8. Макарчук С.А.Писемні джерела з історії України. – Львів, 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінарські заняття, практична та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
Історичний факультет