Комплексна дисципліна Частина 1. Лінгвокраїнознавство країн першої іноземної мови

Освітня програма: Переклад з португальської та з англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комплексна дисципліна Частина 1. Лінгвокраїнознавство країн першої іноземної мови
Код дисципліни
ННД.19.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати й інтерпретувати. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 17. Використовувати першу іноземну мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у різних сферах життя. ПРН 28. Використовувати знання з історії та культури України та лінгвокраїнознавства мов, що вивчаються, для організації успішної комунікації та адекватного перекладу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати такі навчальні дисципліни: комплексну дисципліну Вступ до спеціальності, курси з практики першої іноземної мови, курси з перекладу з першої іноземної мови; знати: основні мовознавчі поняття; особливості семантики, будови та функціонування одиниць усіх рівнів португальської мови; основи теорії комунікації; вміти: застосовувати лінгвістичний інструментарій на практиці; володіти елементарними навичками добору, аналізу та інтерпретації мовленнєвих фактів; спілкування на лінгвістичні теми.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів з державним і адміністративним устроєм, фізичною, економічною географією, природою, суспільно-політичним життям, історією, наукою, мовою, культурою і мистецтвом сучасної Португалії, Бразилії, країн Африки та Азії. Курс має загальноосвітнє значення і сприяє вдосконаленню практичного володіння португальською мовою, опанування соціокультурними та лінгвокраїнознавчими знаннями. Курс складається з двох змістовних модулів. Вони присвячені вивченню концептуальних та методологічних засад лінгвокраїнознавчого аспекту дослідження португаломовних країн, їхньої фізичної географії, культури та історії 20-21 століття, економічної географії (промисловість, сільське господарство, транспорт, зовнішня торгівля), політичних партій і профспілкових об’єднань, преси, радіо, телебачення. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом.
Рекомендована та необхідна література
Carvalho Sousa S. Cultura e História de Portugal. Volume 1. - Porto: Porto Editora, 2014. - 96 p. Carvalho Sousa S. Cultura e História de Portugal. Volume 2. - Porto: Porto Editora, 2019. - 113 p. Espaço lusófono. https://ensina.rtp.pt/explicador/espaco-lusofono/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи протягом семестру: лекції, практичні заняття, завдання, які виконуються у процесі самостійної роботи, а саме: участь у дискусіях, доповнення; відповіді на практичних заняттях; підготовка та захист презентацій.
Методи та критерії оцінювання
Критерії оцінювання: усна відповідь макс.-20 балів, доповнення макс. - 6 балів, участь у дискусіях макс. – 20 балів. Підготовка презентації макс. - 7 балів захист презентації макс.–7 балів. Максимальна кількість балів протягом семестру 60. Мінімальна – 36. Курс закінчується іспитом – 24/40.
Мова викладання
Португальська