Фольклор Західної Європи
Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Фольклор Західної Європи
Код дисципліни
ДВС.2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН ІЗ. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН 24.Визначати основні світові міфологеми в авторських і фольклорних творах і здійснювати їх аналіз. ПРН 25.2. Застосовувати на практиці знання типових для світової епіки першообразів, мотивів, формул, архітектоніки текстів різних жанрів і субжанрів; виявляти у текстовому просторі української народної епіки алюзій світових культурних надбань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати історичний розвиток науки про фольклор, основні школи, напрямки та підходи у фольклористиці, становлення та розвиток етнокультурології як міждисциплінарної галузі знань.
Уміти працювати з різними джерелами навчальної та наукової інформації, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки.
Володіти елементарними навичками наукового дослідження; пошуку та обробки інформації навчального та наукового спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів із фольклорною творчістю народів Західної Європи за такими аспектами: історичне та культурне середовище фольклорної традиції; жанрова специфіка, тематичне розмаїття та проблеми класифікації народної творчості країн Західної Європи; композиція, структура твору, сюжетні особливості; система персонажів та їхнє героїчне значення; поетичні особливості та форма творів; порівняння фольклору народів Західної Європи між собою.
Анотація. Навчальна дисципліна спрямована на вивчення загальних особливостей фольклорного процесу Західної Європи: фольклор кожного окремого народу не творить замкнутої системи, але постає і розвивається у тісному зв’язку і постійних контактах із словесністю інших, особливо сусідніх народів, з одного боку, запозичуючи з неї, з іншого, будучи джерелом для подібних запозичень. Звідси, наукове дослідження фольклорної традиції кожного окремого народу Західної Європи немислиме без врахування міжнародного фольклорного контексту.
Рекомендована та необхідна література
Modern folkloristics of European countries http://www.etnolog.org.ua/pdf/ns/ns_2012.pdf
Cuentos populares españoles, de Castilla y León – Fundación de la Lengua Española https://www.fundacionlengua.com/sites/es/cuentos-populares-espanoles-castilla-leon-fundacion-lengua-espanola/art/3720/
Tranoy, A. "Contribution a l'etude des region rurales del Nor-ouest hispanique au Haut-Empire: deux inscriptions de Penafiel". III Congress of National Archaeology. Porto, Portugal: A Junta: 249–257.
Bonner, Anthony. Songs of the Troubadours. New York: Schocken Books, 1972.
Vergot, Antoine (1982). "Folk Catholicism: Its Significance, Significance, and Ambiguity." Philippine Studies. 30 (1): 5–26. ISSN 2244-1638. JSTOR 42632594. Retrieved 21 July 2018.
Harmann, Harald. Indigenous Peoples of the World, (Stephen L. Danver, ed.), Routledge, 10 March 2015, p.361 ISBN 9781317464006
Griffis, William Elliot (1920). Swiss tales. Thomas Y. Crowell Co. P. 66–76.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, семінари, науковий семінар, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, доповнення, доповідь на науковому семінарі, бліц-опитування, участь у дискусіях на лекціях та семінарських заняттях, проміжний контрольний тест, іспит). Науковий семінар, проводиться не пізніше останнього лекційного тижня, на якому студенти презентують самостійно підготовлену наукову доповідь із однієї з актуальних проблем сучасної фольклористики.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) - 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність – 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, бліц-опитування, проміжний контрольний тест: 25/45 б. Науковий семінар презентація наукової доповіді: 11/15 б. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, проміжні контрольні тести, презентація наукової доповіді) та за самостійну роботу (підготовка доповіді). Усі види робіт за семестр мають у підсумку 36/60 б. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі 24/40 б.
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Володимирівна
Марчун
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології