Менеджмент політичної участі
Освітня програма: Політична психологія
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Менеджмент політичної участі
Код дисципліни
ВБ.1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР7. Доступно і аргументовано представляти результати досліджень у писемній та усній формах, брати участь у фахових дискусіях.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи соціальної та політичної психології.
2. Вміти робити психологічний аналіз та прогноз явищ і процесів, пов'язаних зі здійсненням політичного участі.
3. Володіти методами організації, опрацювання даних та інтерпретації результатів досліджень індивідуальної та групової політичної свідомості, поведінки та діяльності, міжособових стосунків та міжгрупових суспільно-політичних відносин.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни знайомить студентів із психологічним змістом суспільно- політичних процесів, з політичною участю як політико-психологічним явищем, дає розуміння провідних механізмів психологічної ґенези індивідуального, групового і масового функціонування людей в політичній сфері.
Мета дисципліни полягає в ознайомленні студентів із психологічними інтерпретаціями політичної поведінки, політичної активності та діяльності як визначальних політико-психологічних явищ, розкритті індивідуально-особистісних та міжособових параметрів політично участі.
Рекомендована та необхідна література
1. Кияшко Л. О., Краснякова А. О. Розвивальний потенціал взаємодії суб’єктів політичної соціалізації : методичний посібник. Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К., 2016. – 92 с.
2. Пилипенко В. Є., Привалов Ю. О., Ніколаєвський В. М. Владна еліта у контексті суспільного розвитку. Київ: ПЦ «Філіант», 2008. 158 с.
3. Слюсаревський М. М. Політична участь як особливий «зріз» політичної поведінки. Несходимі терени Психеї: маршрути наукового пізнання: вибрані праці. Київ: Талком, 2019. С. 309-322.
4. Цюрупа М.В, Ясинська B.C. 2009. Основи сучасної політології: Підручник для студентів ВУЗів. Київ: Кондор.
5. Berger, Peter L.; Luckmann, Thomas (2011). The Social Construction of Reality: A Treatise in the Sociology of Knowledge
6. Cottam, M. L., Mastors, E., Preston, T., & Dietz, B. (2015). Introduction to political psychology. Routledge
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські та практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт. Оцінюються доповнення та активна участь на лекціях; на семінарському занятті презентується виконаний дослідницький проект. Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 60. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення – письмова. Види завдань – відкриті питання, творчі завдання; при цьому відповідь на відкрите питання 1 – у 33%; відповідь на відкрите питання 2 – у 33%, творче завдання – у 34 % від сукупної оцінки. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до іспиту. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Він допускається до іспиту за умови виконання 50 % передбачених планом робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віталій
Леонідович
Паньковець
Кафедра соціальної психології
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальної психології
Факультет психології