Законодавче регулювання в соціальній роботі

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Законодавче регулювання в соціальній роботі
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР6. Розробляти перспективні та поточні плани, програми проведення заходів, оперативно приймати ефективні рішення у складних ситуаціях. ПР8. Критично аналізувати й оцінювати чинну соціальну політику країни, соціально-політичні процеси на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати об’єкт та суб’єкти соціальної роботи; принципи соціальної роботи; метод в соціальній роботі; законодавче забезпечення соціальної роботи в Україні, основи правового регулювання функціонування організаційно-правових форм соціального забезпечення населення в Україні (загальнообов’язкове державне соціальне страхування; соціальне забезпечення за кошти Державного бюджету;); особливості соціально-правового становища вразливих верств населення. 2. Вміти орієнтуватися в системі джерел соціально-забезпечувального законодавства України та міжнародно-правового регулювання соціальної роботи. 3. Володіти елементарними навичками з аналізу, узагальнення та застосування норм соціально-забезпечувального законодавства України у практичній діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: сформувати систему теоретичних знань і практичних навичок щодо застосування норм соціально-забезпечувального законодавства при настанні відповідних соціальних випадків. Форми та методи викладання цієї дисципліни спрямовані на опанування студентами теоретичними та практичними знаннями щодо становлення та розвитку права соціального забезпечення як галузі права, специфіки правового регулювання соціально-забезпечувальних відносин в сучасних умовах. В межах навчальної дисципліни вивчається поняття, предмет, принципи, функції, джерела, метод та система соціальної роботи, статус суб'єктів соціально-забезпечувальних правовідносин, зміст соціально-забезпечувальних правовідносин. Розглядаються соціальні випадки, як підстави виникнення, зміни та припинення правовідносин у сфері соціального забезпечення. Здійснюється загальна характеристика загальнообов’язкового соціального страхування, соціальних допомог та послуг у сфері соціальної роботи.
Рекомендована та необхідна література
Андріїв В.М., Кучма О.Л., Сіньова Л.М. Забезпечення пільгами як різновид соціальної функції держави: Навчальний посібник. К.: ФО-П Поліщук О.В., 2017. 524 с. Венедіктов В. С. Соціальна політика держави і соціальне право в реаліях сучасності // Соціальне право. – 2012. – № 1. – С. 7-14. Сіньова Л.М., Кучма О.Л. Допомоги як вид соціального забезпечення за законодавством України. Монографія. Київ : ФОП Маслаков, 2018. 252 с. Сіньова Л.М., Андріїв В.М., Кучма О.Л. Забезпечення пільгами як різновид соціальної функції держави. Навчальний посібник. – Київ : юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2017. 524 с. Тищенко О. В. Соціально-правовий захист вразливих верств населення України. Науково-практичний посібник. / О. В. Тищенко. – К.: ВГЛ «Обрії», 2011. – 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Виступ у формі міні-доповіді з обраного питання програми на семінарському занятті - від 3 до 5 балів Доповнення до виступу (міні-доповіді) – від 1 до 2 балів; • активна участь (доповнення три і більше – до 4 балів Участь в дискусії – від 1 до 3 балів; • активна участь у дискусії (виступи три і більше –до 5 балів) Доповідь (можливо з презентацією) на обрану тему - від 3 до 5 балів Контрольна робота (дві) – від 6 до 10 балів Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59 Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права