Науковий образ світу
Освітня програма: Сходознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати етапи розвитку природознавства, особливості сучасного природознавства.
Знати досягнення природничих наук для визначення програми соціальних відносин і культури поведінки індивіда, як в особистісному, так і професійних аспектах
Вміти узагальнювати, аналізувати, сприймати природничо-наукову інформацію, ставити мету пошуку достовірної наукової інформації, обирати шляхи її досягнення; спілкуватися і взаємодіяти з учасниками освітнього процесу у відповідності з принципами толерантності, діалогу та співпраці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти: використовувати знання, вміння, навички, сформовані у процесі вивчення математики, фізики, хімії, біології, екології, інформатики, астрономії загальноосвітньої школи.
2. Знати: теоретичні основи фахових дисциплін, основні поняття методології науки.
3. Вміти: збирати та інтерпретувати інформацію щодо наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Науковий образ світу» призначена для ознайомлення студентів гуманітарних факультетів університетів із історією появи і розвитку науки в суспільстві та досягненнями в її окремих галузях. Ця дисципліна має сприяти формуванню у студентів сучасного наукового світогляду, без якого важко уявити цивілізацію ХХІ століття.
Науковий образ світу є цілісною системою уявлень про загальні властивості та закономірності природи, що оточує людину. Ці уявлення народжувались і розвивались одночасно й паралельно з розвитком цивілізації. Науковий образ світу формується в суспільстві та спирається на досягнення природничих, суспільних і гуманітарних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Єжов С. М. Науковий образ світу. Історія. Мегасвіт. Навчальний посібник / Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – К., 2017. – 126 с.
2. Єжов С. М. Науковий образ світу. Мікросвіт. Мікросвіт. Біосвіт. Навчальний посібник / Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – К., 2019. – 156 с.
3. Ніконова В. В. Довідник з курсу «Науковий образ світу». – Київ: 2018. – 56 с.
4. Добронравова І. С., Сидоренко Л. І. Філософія та методологія науки. Підручник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. – 255 .5. Вонсовский С. Современная научная картина мира. – М., 1986.
6. Дубнищева В. Концепции современного естествознания. – М., 1992.
7. Висоцький М. В. Природознавство: науковий образ світу: текст лекцій – К., 2018. – 143 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, тест, контрольна робота.
Залік.
Методи та критерії оцінювання
Курс складається з 2-х змістових модулів. Перший модуль включає в себе 5 тематичних лекцій, а другий – 6 лекцій.Експрес тести як частина лекції (10 тестів), 2 бали за тест 20 балів / 12 балів;2. Контрольна робота 1 за темами 1-5, відвідування: РН 1.1 – 20 балів / 12 балів;3. Контрольна робота 2 за темами 6-11, відвідування: РН 1.2 – 20 балів / 12 балів.Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за залік не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.Модульні контрольні роботи 1 – 2 проводяться по завершенні тематичних лекцій. Для експрес тестів вибираються окремі питання попередніх лекцій. Студенти повинні давати відповідь так/ні або згоден/не згоден. У випадку відсутності студента з поважних причин відпрацювання та перездачі контрольних робіт здійснюються у відповідності до «Положення про організацію освітнього процесу».
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Михайло
Петрович
Семенько
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет