Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Освітня програма: Сходознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати нормативно-правове забезпечення різних форм реалізації права на працю, основні трудові права працівника та роботодавця, їх зміст, передумови виникнення підприємницької діяльності; теоретико-методологічні основи та практичні засади заснування підприємницької діяльності; соціальні, етичні та культурні засади ведення сучасної підприємницької діяльності, особливості різних організаційно-правових форм і видів підприємництва; основні напрями формування підприємницького капіталу та управління фінансами підприємницької діяльності; основні форми і методи впливу органів державної влади на розвиток підприємництва; суперечності та тенденції розвитку інноваційного підприємництва. Вміти користуватися нормативно-правовою базою у сфері трудових відносин та застосовувати норми трудового законодавства в практичних ситуаціях, використовувати чинну нормативну і законодавчу базу для започаткування та ведення бізнесу; проводити аналіз різних бізнес-ідей для створення власної справи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу, таких як «Вступ до університетських студій» та ін.
- знати основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства.
- вміти виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності.
- володіти елементарними навичками складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є органічним поєднанням юридичних та економічних знань, необхідних для формування загальних компетенцій у фахівців будь-якої галузі та включає два змістовні модулі:
Модуль 1 «Вибрані розділи трудового права» формує у здобувача вищої освіти сукупність знань та навичок про: форми реалізації права на працю, види незадекларованої праці; трудовий договір; робочий час та час відпочинку; оплату праці; охорону праці; дисципліну праці, дисциплінарну та матеріальну відповідальність; захист трудових прав.
Модуль 2. «Основи підприємницької діяльності» формує у студентів економічні, інституційні, організаційні та правові основи підприємницької діяльності та спрямована на оволодіння студентами знаннями та початковими практичними навичками, що потрібні для організації ведення підприємницької діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Волошина С.М., Соцький А.М., Щербина В.І. Трудове право України: навчальний посібник / С.М. Волошина, А.М. Соцький, В.І. Щербина. Чернівці: Технодрук, 2015. 188 с.
2. Мазур І.І. Підприємництво: практикум: навчальний посібник. / К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет” / За заг. ред. Мазур І.І., 2016, 263 с.
3. Підприємництво : навч. посібник / За заг. ред. Г.І. Купалової. К. : Компринт. 2020. 400c.
4. Правове регулювання організації праці: навчальний посібник / М.І. Іншин, А.М. Соцький, В.І. Щербина. Харків: Диса плюс, 2013. 448 с.
5. Трудове право України та зарубіжних країн. Академічний курс: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків: Колегіум, 2017. 1112 с.
6. Трудове право України: підручник / за заг. ред. М.І. Іншина, В.Л. Костюка, В.П. Мельника. Вид. 2-ге, перероб. і доп. К.: «МП «Леся»», 2016. 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійне навчання, підготовка есе, вирішення ситуаційних задач, тест, самостійна робота, відео презентація.
Залік.
Методи та критерії оцінювання
Опитування на семінарах – кожне семінарське заняття. Доповнення, відповіді на питання – кожне семінарське заняття. Аналітичне завдання виконується під час самостійної роботи студента і подається на перевірку викладачу за три тижні до останнього семінарського заняття.Підсумкова контрольна робота — проводиться у вигляді письмової відповіді на тести та теоретичні питання. Залік проходить у письмовій формі, з навчальної дисципліни передбачено проведення підсумкової комплексної контрольної роботи (ПККР),. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру та результати складання підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Таким чином, підсумкова оцінка є сумою семестрової кількості балів та балів, отриманих за підсумкову контрольну роботу. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Іванівна
Мазур
Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва
Економічний факультет
Економічний факультет
Ірина
Сергіївна
Сахарук
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва
Економічний факультет
Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права