Загальна хірургія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Загальна хірургія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Збирати інформацію про загальний стан пацієнта, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, стан органiв та систем організму, на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 4). Призначати та аналізувати додаткові (обов'язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ) за списком 4, пацієнтів з захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань (за списком 2). Визначати характер та принципи лікування хворих (консервативне, оперативне) із захворюваннями (за списком 2).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Патоморфологія», «Патофізіології», «Фармакології», «Пропедевтики внутрішньої медиицини». Вміння самостійно застосовувати знання із фізіології та анатомії людини, гістології цитології та ембріології, медичної біології та ін. навчальних дисциплін для вирішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
«Загальна хірургія» с обов'язковою дисципліною, під час вивчення якої відбувається засвоєння студентами базових теоретичних знань з питань організації хірургічної допомоги, десмургії, органiзацiї санітарно-епідемiчного режиму в хірургічній клiнiцi, кровотечі Ta її зупинки, трансфузіології, анестезіології та реанімації, різноманітних травматологічних уражень, хірургічної інфекції, трансплантології, онкології, обстеження хірургічного хворого, догляду за хворими тощо. Засвоєння теоретичного матеріалу супроводжується набуттям вiдповiдних інтегральної, загальних і фахових компетентностей. Програма дисципліни структурована на 2 розділи: 1. Введення в хірургію. Десмургія. Основи санітарно-епідемічного режиму в хірургічній клініці. Невідкладні хірургічні стани. Основи трансфузіології, анестезіології та реаніматології. 2. Хірургічна інфекція. Гнійно-некротична практика в хірургічній практиці. Основи трансплантології та клінічної онкології. Методи обстеження хірургічних хворих.
Рекомендована та необхідна література
Загальна хірургія: підручник (ВНЗ ІV р. а.) / С.Д. Хіміч, М.Д. Желіба, І.Д. Герич та ін.; за ред. С.Д. Хіміча, М.Д. Желіби. – 3-є вид., переробл. і допов. – К: ВСВ Медицина. 2018. – 608 с. Загальна хірургія: підручник (ВНЗ ІV р. а.) / С.Д. Хіміч, М.Д. Желіба, І.Д. Герич та ін.; за ред. С.Д. Хіміча, М.Д. Желіби. – 3-є вид., переробл. і допов. – К: ВСВ Медицина. 2010, 2016. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, підсумкова модульна контрольна робота, презентації/доповідіоформлення учбової історії хвороби, оцінювання практичних навичок, усні відповіді/доповнення. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Хірургії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”