Механізми онкогенезу

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Механізми онкогенезу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР3. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР5. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР 13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медикобіологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. ПР 19. Вирішувати науково-теоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Загальна цитологія», «Молекулярна біологія», «Генетика», «Імунологія». 2. Вміти самостійно працювати з науковою та науково-методичною літературою; успішно застосовувати попередньо отримані знання з молекулярної біології та інших дисциплін. 3. Володіти елементарними навичками роботи з обладнанням, що застосовується у біологічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Механізми онкогенезу» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Біологія» (спеціалізація «Цитологія та гістологія»). Дисципліна є базовою цитологічною дисципліною, що висвітлює питання передпухлинних змін в тканинах і органах, основні теорії розвитку пухлин, причини малігнізації клітин, структуру та механізми впливу канцерогенів, молекулярні механізми протипухлинного захисту організму та причини порушення їхнього функціонування.
Рекомендована та необхідна література
1. Іващенко, Ю.Д. Поліпептидні фактори росту та канцерогенез / Ю.Д. Іващенко, О.І. Бикоріз. -Київ: Наук. думка, 199. – 191 с. 2. Фільченков, О.О. Апоптоз і рак: від теорії до практики / О.О. Фільченков, Р.С. Стойка. – Тернопіль: ТДМУ, Укрмедкнига, 2006. – 524 с. 3. Holland-Frei Cancer Medicine. 6th edition / Ed. by D.W. Kufe, R.E. Pollock, R.R. Weichselbaum et al. – Hamilton (ON): BC Decker, 2003. – 652 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практична робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 – 25 балів/ 13 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2, 1.3, 2.3 – 25 балів/ 13 балів 3. Підготовка доповіді/презентації та усні відповіді/доповнення – РН 1.1. – 4.1. – 10 балів / 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською