Нова історія країн Азії та Африки

Освітня програма: Сходознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Нова історія країн Азії та Африки
Код дисципліни
ОК 17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні події і процеси міжнародно-політичного життя на Далекому Сході та процеси в Японії у XVII – на початку ХХ ст., основні тенденції її розвитку та внутрішні і зовнішні чинники, що на них впливали. Знати основні події і процеси у Китаї та Кореї у XVII – на початку ХХ ст., основні тенденції їхнього розвитку та внутрішні і зовнішні чинники, що на них впливали. Вміти характеризувати і оцінювати основні події, процеси і тенденції розвитку Японії у XVII – на початку ХХ ст. та міжнародно-політичні трансформації на Далекому Сході на основі аналізу історичних джерел і наукової літератури. Вміти чітко, структуровано і аргументовано викладати свою думку щодо основних подій, процесів і тенденцій розвитку Китаю та Кореї у XVII – на початку ХХ ст. Вміти чітко, структуровано і аргументовано викладати свою думку письмово.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні процеси і події з історії країн Азії і Африки у попередній історичний період. Вміти визначати особливості розвитку країн Азії і Африки у різних сферах (державного устрою, соціальній, економічній, культурній), порівнювати їх з розвитком країн Заходу. Володіти навичками критики джерел, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Країни Азії та Африки у своїй більшості на сьогодні є державами, які динамічно розвиваються. Вивчення їхньої історії дозволяє нам виявити основні стимули та тенденції, які є складовими їхнього успіху у сучасному світі. Навчальна дисципліна «Нова історія країн Азії і Африки» знайомить студентів з основними подіями і процесами в історії ключових країн Азії і Африки в XVII – на початку ХХ ст., провідними тенденціями їхнього розвитку і впливовими чинниками, що на них впливали, ставить їх у контекст глобальної історії цього періоду, визначає їхні роль і місце в ній.
Рекомендована та необхідна література
1. Новий погляд на історію Кореї: Підручник / За ред. Хо Сун Чьол / Переклад з корейської Ю. А. Ковальчук. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010. – 336 с. 2. Рубель В. А. Нова історія Азії та Африки: Постсередньовічний Схід (XVIII – друга половина ХХ ст.). – К., 2007. 3. Сергійчук І. М. Китай у нові та новітні часи: Практикум. Навчальний посібник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2006. – 329 с. 4. John King Fairbank. China: A New History. Cambridge, MA: Belknap Press of Harvard University Press, 1992. 5. The Cambridge History of China. General Editors Denis Twitchett and John K. Fairbank. Volume 9-10. – Cambridge University Press, 2008. 6. Теми семінарських занять з навчальної дисципліни «Нова історія країн Азії та Африки». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: htpp://for.history.univ.kiev.uа.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Усне опитування (доповіді, коментарі, обговорення, колоквіум). Модудьна контрольна робота 1, 2 (тест). Іспит.
Методи та критерії оцінювання
Форма оцінювання – письмовий іспит;- максимальна кількість балів, які може отримати студент – 40 балів.Форма проведення іспиту – письмова, види завдань – питання, які потребують розгорнутих відповідей.Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним – 24 бали.Необхідна умова допуску до іспиту: студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 20 балів (критично-розрахунковий мінімум). Рекомендований мінімум допуску до екзамену 36 балів.1. Модульна контрольна робота з тем ЗМ1 (письмово): РН 1.1 – 4 бали/3 бали*.2. Модульна контрольна робота з тем ЗМ2 (тест): РН 1.2 – 4 бали/3 бали3. Академічне есе з тем ЗМ 1: РН 3.2 – 5 балів/3 бали.4. Академічне есе з тем ЗМ 2: РН 3.2 – 5 балів/3 бали.5. Оцінювання роботи під час семінарських занятьЗМ 1: РН 2.1, 3.1 – 21 бал/12 балів.6. Оцінювання роботи під час семінарських занять ЗМ 2: РН 2.1-3.1– 21 бал/12 балів.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра нової та новтньої історії зарубіжних країн
Історичний факультет