Соціологія релігійних та міграційних процесів у великих містах

Освітня програма: Прикладна соціологія

Структурний підрозділ: Факультет соціології

Назва дисципліни
Соціологія релігійних та міграційних процесів у великих містах
Код дисципліни
ВК2.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1.1. Знати теоретичні засади досліджень релігійних та міграційних процесів у великих містах; 1.2. Знати принципи, соціальні умови і механізми релігійності та міграції; 2.1. Вміти працювати з соціальною інформацією, даними соціологічних досліджень щодо різних аспектів функціонування великих міст; 2.2. Вміти виявляти, аналізувати та інтерпретувати актуальні соціальні проблеми, пов’язані з релігійною різноманітністю та міграцією; 2.3. Вміти інтерпретувати дані та візуальне представлення результатів у міжнародних і національних звітах з питань релігійних конфліктів та інтеграції мігрантів; 3.1. Комунікувати результати самостійної дослідницької роботи.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи соціології, соціальної структури і стратифікації, методології і методів соціологічних досліджень, статистичних методів аналізу соціологічних даних і обґрунтування висновків. Вміти працювати з соціологічними даними, читати професійні соціологічні публікації та формулювати ідеї, дискутувати, представляти і обговорювати власну позицію щодо обраної актуальної проблеми. Мати елементарні навички пошуку та відбору інформації, використання соціологічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
1. Теоретичні засади дослідження релігійних та міграційних процесів у великих містах. 2. Традиційні та нові методи досліджень релігійних та міграційних процесів у великих містах. 3. Міжнародний досвід аналізу явищ релігійності та міграції . 4. Ефективність соціальної політики великих міст щодо представників різнім релігійних конфесій та мігрантів. 5 Громадська думка щодо релігійності та міграції.
Рекомендована та необхідна література
Антропологія трансформацій: українське суспільство в умовах глобалізації та міжкультурної взаємодії : кол. моногр. [наук. ред. Марина Гримич, відп. секр. Тіна Полек ]. Київ : Дуліби, 2018. 184 с. Гарсія Канкліні Н. Уявлена глобалізація / Нестор Ґарсія Канкліні ; пер. з ісп. — Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; К. : Ніка-Центр, 2016. 256 с. Лернер Ж. Акупунктура міста / Жайме Лернер; пер. з порт. Катерини Скальської. Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. 160 с. Сальнікова, С., Варійчук, В. (2019). Динаміка релігійної включеності населення європейських країн. Соціологічні студії, 1 (14), 69-77. Турунен А. Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю / Арі Турунен ; пер. з фінськ. С. Цисаревої. Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; Київ : Ніка-Центр, 2018. 280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції. Семінари. Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Участь у дискусії - 30 /18 Індивідуальне аналітичне завдання - 30 /18 Іспит - 40/ 24
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних структур та соціальних відносин
Факультет соціології