Процеси та апарати біотехнологічних виробництв

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Процеси та апарати біотехнологічних виробництв
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР13. Вміти здійснювати техніко-економічне обґрунтування виробництва біотехнологічних продуктів різного призначення (визначення потреби у цільовому продукті і розрахунок потужності виробництва). ПР14. Вміти обґрунтувати вибір біологічного агента, складу поживного середовища і способу культивування, необхідних допоміжних робіт та основних стадій технологічного процесу. ПР15. Базуючись на знаннях про закономірності механічних, гідромеханічних, тепло- та масообмінних процесів та основні конструкторські особливості, вміти обирати відповідне устаткування у процесі проектування виробництв біотехнологічних продуктів різного призначення для забезпечення їх максимальної ефективності. ПР16. Базуючись на знаннях, одержаних під час практики на підприємствах та установах, вміти здійснювати продуктовий розрахунок і розрахунок технологічного обладнання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів "Молекулярна біологія", "Біохімія". Вміти самостійно використовувати знання виконуючи лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Процеси і апарати біотехнологічних виробництв» охоплює вивчення сучасних методів біології та біотехнології з метою ознайомити студентів з базовими поняттями та основними принципами біотехнологічного виробництва. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих методів в біотехнології.
Рекомендована та необхідна література
1. Блюм Я., Брукс Г. Потенційний економічний ефект від впровадження сучасних ГМ-культур у сільсько-господарське виробництво в Україні. – Київ, 2012. – 88 с. 2. Бурлака О.М.,Сорочинський Б.В. Біофортифікація харчових рослин. – К: ДІА, 2010. - 88 с. 3. Картель Н.А., Кильчевский А.В. Биотехнология в растениеводстве: учебник – Минск: Тэхналогія, 2005. – 310 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: дві модульні контрольні роботи (30/15 балів кожна), практичні заняття - 30/15 балів, проміжне тестування - 10/5 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни