Культорологія

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Культорологія
Код дисципліни
ВБ 3.1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 4; ПРН 8; ПРН 10; ПРН 13; ПРН 19; ПРН 21. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: предмет, завдання, теоретико-методологічні основи культурологічних досліджень; антропні засади культури, чинники її перманентного розвитку, зміни та новації; етапи культурно-історичного розвитку особистості, характеризуються явища сучасного мультикультуралізму. Вміти: самостійно шукати та аналізувати культурологічні першоджерела, пояснювати умови формування та розвитку сучасних культур, варіативність різних видів етносів, які випливають із специфіки взаємозв’язку культурних, світоглядних, соціальних, матеріально-економічних чинників. Володіти: навичками роботи з науковою та культорологічною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної програми – сформувати цілісне уявлення про культуру як результат і простір самореалізації особистості, розуміння розвитку сучасних культурних процесів, закономірностей її історичних трансформацій, неперервності духовного поступу людства, прищеплення вміння самостійного аналізу культурних явищ, праці з відповідними теоретичними джерелами й поняттєво-категоріальним апаратом.
Рекомендована та необхідна література
Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. Авторів; за ред.. А.Є. Конверського. – Х.: Фоліо, 2016. – 863 с. Еко У. Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани. Харків: Фоліо, 2018. 704 с. Еко У. Історія Європейської цивілізації. Середньовіччя. Собори. Лицарі. Міста. Харків: Фоліо, 2018. 672 с. 17. Еко У., Федріга Р. Історія філософії. Античність та Середньовіччя. Харків: Фоліо, 2021. 555 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 5 балів за кожне 2. Підготовка доповідей та рефератів – до 10 балів за кожне 3. Модульна контрольна робота – до 15 балів - підсумкове оцінювання у формі заліку – до 40 балів За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичення оцінок за модуль у семестрі та оцінки за залік. При цьому, кількість балів: 1-34 відповідає оцінці «незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням дисципліни; 35-59 відповідає оцінці «незадовільно» з можливістю повторного складання; 60-64 відповідає оцінці «задовільно» («достатньо»); 65-74 відповідає оцінці «задовільно»; 75 - 84 відповідає оцінці «добре»; 85 - 90 відповідає оцінці «добре» («дуже добре»); 91 - 100 відповідає оцінці «відмінно»
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни