Молекулярна мікробіологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Молекулярна мікробіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР11. Проводити статистичну обробку, аналіз та узагальнення отриманих експериментальних даних із використанням програмних засобів та сучасних інформаційних технологій. ПР18. Моделювати об’єкти і процеси у живих організмах та їхніх компонентах із використанням математичних методів й інформаційних технологій. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курвсів «Загальна мікробіологія», «Метаболізм мікроорганізмів», «Антибіотики», «Фізіологія анаеробних мікроорганізмів», «Біоінформатика», «Біофізика». 2. Вміння самостійно застосовувати знання з вищезазначених дисциплін, орієнтуватися в сучасних методах молекулярної біології, біоінформатики. 3. Володіння навичками опрацювання наукової літератури, біоінформатичного аналізу та аналізу даних, роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в мікробіологічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
«Молекулярна мікробіологія» є спеціальною дисципліною, об’єктами вивчення якої є популяції бактерій, та процеси що в ній протікають і їх взаємозв’язок із структурою, архітектурою і топологією геному. Її місце у системі інших біологічних дисциплін у найбільшому ступені узгоджується з поняттям про популяції мікроорганізмів як одиниці для широкого кола біологічних досліджень (біохімії, молекулярної біології, молекулярної генетики).
Рекомендована та необхідна література
1. Сиволоб А.В. Молекулярна біологія: підручник/А.В. Сиволоб. – Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 384 с. 2. Clokie M.R., Kropinski A., Lavigne R. Bacteriophages (Eds.), Methods and Protocols, Volume IV. – 2019. – 369 pp. 3. Birge E. A. Bacterial and Bacteriophage Genetics Fifth Edition. –NY.: Springer, 2006. – 577 pp. 4. Sambrook I., Russell D.W. Molecular cloning : a laboratory manual, 3rd ed. – 2001 by Cold Spring Harbor Laboratory Press, Cold Spring Harbor, New York – Vol. 1, 2222 pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота з 1-го розділу: РН 1.1, 1.2, 2.1, 3.1 – 14 балів/7 балів 2. Модульна контрольна робота з 2-го розділу РН 1.3, 2.2, 2.3, 4.1 – 14 балів/7 балів 4. Звіт з лабораторних робіт: (6 робіт) РН 1.1- 4.1 – 24 бали/12 балів (по 4 бали за кожну роботу/по 2 бали за кожну роботу) 3. Доповідь: РН 1.1-4.1 – 8 балів/4 бали - підсумкове оцінювання: у формі екзамену
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни