Курсова робота з електроніки

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Курсова робота з електроніки
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Студент повинен знати тпринципи функціювання, призначення, основні характеристики, параметри і особливості використання напівпровідникових приладів, що використовуються в електронній та обчислювальній техніці, автоматичних пристроях, комп'ютерних схемах та системах; методи розрахунку та побудови типових аналогових та цифрових електронних схем; програмно-інструментальні та алгоритмічні засоби для розробки програмного забезпечення при вирішенні поставленої задач. Студент повинен вміти самостійно обирати необхідні напівпровідникові прилади при проектуванні та розрахунку радіоелектронних пристроїв, в тому числі і цифрових; аналізувати завдання, підбирати оптимальний шлях його вирішення, планувати і проводити потрібні розрахунки з використанням програмного забезпечення та базових математичних методів; робити висновки та якісно оформлювати і презентувати власні результати наукової роботи в рамках виконання курсової роботи. за результатами роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Курсова робота з електроніки» є обов’язковою компонентою освітньої програми, яка передбачає попереднє опанування студентами повного обсягу теоретичних та практичних знань та вмінь: 1. Знати: основні характеристики провідників, напівпровідників та діелектриків, базову теоретичну інформацію щодо електричних сигналів та їх спектрів, основи диференціального та інтегрального числення, основи програмування. 2. Вміти: застосовувати на практиці інструментальні програмні засоби проектування та розробки радіоелектронних схем та пристроїв, володіти навичками розв’язання фізичних та математичних задач за допомогою диференційних рівнянь; розраховувати параметри пасивних елементів електричних кіл, застосовуючи методи радіотехніки.
Зміст навчальної дисципліни
«Курсова робота з електроніки» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти у галузі знань 10 «Природничі науки», за спеціальністю 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» в рамках освітньої програми «Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології». Під час виконання курсової роботи з електроніки застосовуються відомості про принципи роботи радіоелектронних пристроїв, в тому числі і цифрових, побудованих на базі напівпровідникових приладів та методи розрахунку і побудови типових аналогових та цифрових електронних схем та пристроїв для створення власного проекту.
Рекомендована та необхідна література
1. С.М. Левитський. Основи радіоелектроніки. Підручник. - Київ: ВПЦ “Київський університет”, - 2007 р., - 455 с. 2. Bruce Carter, Ron Mancini. Op Amps for Everyone (fifth edition). Elsevier Inc., - 2018, - 458 p. 3. Luces M. Faulkenberry. An Introduction to Operational Amplifiers with Linear IC Applications (second edition). John Wiley & Sons, - 1982, - 578 p.1982
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття; консультації; лабораторні роботи; самостійна робота. 1. Студент обирає наукового керівника та тематику курсової роботи. 2. Після вибору та уточнення теми курсової роботи студент починає вивчати рекомендовану та літературу.. 3. Студент проводить теоретичні та прикладні дослідження, розробляє відповідний метод розв’язання проблеми. 4. Перша редакція роботи надається керівнику для вивчення та перевірки змісту, форми та відповідності нормам і вимогам. 5. Після врахування зауважень та пропозицій керівника створюється фінальний варіант роботи.
Методи та критерії оцінювання
Для успішного виконання курсової роботи студент повинен знати принципові схеми та принцип дії типових електричних схем, які вивчаються в дисципліні “Радіоелектроніка”, уміти самостійно їх розраховувати. Курсова робота складається з аналітичної та графічної частини. Аналітична частина оформлюється у вигляді пояснювальної записки. У графічній частині виконується принципова електрична схема та специфікації. Оцінювання курсової роботи з електроніки здійснюється комісією, до складу якої обов’язково залучений науковий керівник.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни